1. K&H olimpiai futónapok, Dunaújváros - Versenybeszámoló

A szeles és hűvös idő ellenére 2300-an gondolták úgy, hogy részt vesznek április 19-én, szombaton Dunaújvárosban a K&H olimpiai futónapon. A sorozat harmadik versenye volt ez szombaton, korábban Szegeden és Kaposvárott vágtak neki a valamivel több, mint 3 kilométernek.

Az eső ellenére nem tört meg a hagyomány, az iskolások hősiesen dacolva a zord körülményekkel, különböző színű pólóikat viselve ezúttal is megformálták az olimpiai öt karikát a start előtt a Városháza téren.

A résztvevők számára a táv 3,1 km volt, melyet futva és gyalogolva is meg lehetett tenni. Az erősebbik nem küzdelmeiben abszolút esélyesként állt a rajtvonalhoz a hazánkban élő etióp Mossissa Feyisa, aki a K&H olimpiai futónapok sorozatának első két állomásán is győzni tudott. A fiatal futó hozta a papírformát, és meggyőző fölénnyel, 9:01-es idővel nyerte meg a verseny.

"A verseny remekül sikerült, és különösen örülök annak, hogy nem szakadt meg a sorozatom, Szeged és Kaposvár után ismét nyertem. Nem készültem túl jó előjelekkel, mert a múlt szombati Vivicittán nem voltam jó formában, csak a hetedik helyen végeztem. Remélem, hogy az utolsó két K&H olimpiai futónapon, Kecskeméten és Veszprémben sem találok legyőzőre." - értékelt Feyisa.

A hölgyeknél családi siker született, Kácser Krisztina vihette haza az eső helyezettnek járó trófeát testvére, míg testvére, Zita lett a második helyezett.

"Nagyon jó volt a verseny, a bemelegítéssel sem volt gond. A győzelemnek természetesen nagyon örülök, és az időmmel sem lehetek elégedetlen, mivel még csak a felkészülési időszak közepén vagyunk. Őszintén szólva, csak reménykedtem az első helyben, így különösen boldog lehetek." - nyilatkozta a Kácser Krisztina.

A korábbi állomásokhoz hasonlóan, a dunaújvárosiak körében is nagy sikert aratott Nagy "Gizmó" Attila és csapata, a kerékpár-show mindenki tetszését elnyerte, ezt jól jelzi, hogy a főszereplők a műsor után nem győzték osztogatni az autogrammokat. Szintén remek hangulatban zajlott a BringaSuli RoadShow is, amelyen 3 és 14 év közötti gyereknek egy közlekedésbiztonsági teszt kitöltése után, ügyességi pályán kellett áthaladniuk - három szerencsés gyerek pedig kerékpárral távozhatott a helyszínről, a résztvevők között ugyanis bringákat és fejvédőket sorsoltak ki.

Az iskolásokat mozgósító vetélkedésben a dunaújvárosi Gárdonyi, illetve a Kulcsi Általános Iskola győzött, ők delegálták a legtöbb tanulójukat az eseményre. A K&H olimpiai futónapok következő állomását április 20-án, vasárnap Kecskeméten rendezi a BSI.