2. Gatorade Futógála - Budapest

BERKOVICS BRAVÚRJA Budapesti Futóbúcsú

Vasárnap délelőtt közel ezerháromszázan döntöttek úgy, hogy a 2. Gatorade Futógálával búcsúztatják a tavaszi futószezont. Az Újpesti rakparton az atlétika nagyöregjei győztek a fiatalok felett; Varga Ilona és Berkovics Imre megmutatta, hogy futni mindenKOR lehet.

A rajtkapuhoz először az 5 km-es táv indulói sorakoztak fel 10 órakor, bemelegítve ezzel a pályát a klasszikus tízes futóinak. A célszalagot az országos bajnokságra készülő Nagy György szakította át. "Én ezt egy felkészülési versenynek szántam. Két hét múlva 5000 méteren indulok a debreceni OB-n, így próbáltam a maximumot nyújtani. Elég párás volt a levegő, de jó verseny volt. Akkor lett volna igazán jó, ha 15 percen belül érkezem, de remélem az OB-n ez menni fog." A nők mezőnyét a szenior korú Varga Ilona leckéztette meg, miután féltávnál faképnél hagyta fiatalabb ellenfeleit. "A légzésemmel gondjaim vannak, így ez a párás levegő különösen megnehezítette a futást, de nagyon örülök, hogy sikerült győzni, főleg, hogy külön erre a versenyre nem készültem."

Egy órával később már a 10 kilométeres táv versenyzői gyülekeztek a rajtnál, akik közül többen életük első tízesére készültek. A rajtpisztoly eldördülése után a több mint kilencszáz fős futófolyam ellepte a rakpartot, mintegy második folyót alkotva a Duna mellett. Az első kilométeren ötfős boly diktálta az iramot, amely a másodikra már háromfősre csökkent. Nem kellett egy újabb kilométert várni, amikor az élsporttól visszavonult, a '90-es évek kiváló atlétája, Berkovics Imre átvette a vezetést, és leiskolázta a mezőnyt. "Hosszú volt ez a verseny! Visszafelé a rakparton a szembeszél miatt már nem tudtam a 3 perces ezreket tartani. Ősszel a Nike Félmaratonon szeretnék majd indulni, a nyáron arra készülök."

A pécsi Kőműves Norbert a tegnapi K&H olimpiai futónapok kecskeméti versenyének ezüstje mellé egy újabbat szerzett. "Nagyon fárasztó volt, mert az Imi már az elején belehúzott. Nem is tudom, hogy képzelte, de ő bírta. Mi nem "Viszont edzés szempontjából tökéletes volt a tegnapi és a mai verseny is." Harmadik helyen a mezőtúri Kedves Roland végzett. A nőknél Takács Andrea érkezett elsőként a célba. Jenkei András tanítványa a fordítónál húzott el a Nagy Viktória és Keresztes Kinga alkotta élbolytól. "Elfáradtam! Öt kilométerig együtt jöttem Nagy Vikivel, visszafelé mentem el tőle egy kicsit. Igaz, hogy szemből fújt a szél, de ez most jó volt, mert frissített ebben a párás melegben." A dobogó második fokára így Nagy Viktória állhatott, míg a bronzéremmel a combsérüléséből nemrég felépült Keresztes Kinga büszkélkedhetett.

A Gatorade Futógálával búcsúzott a Futás Évének nyárba nyúló tavaszi futószezonja Budapesten. A nyári szünetet követően a jubileumi 20. Nike Budapest Nemzetközi Félmaratonnal veszi kezdetét az őszi "nagy menetelés" szeptember 4-én, a Városligetben.