2. K&H olimpiai futónapok - Kaposvár

KAPOSVÁRI RAJT

Vasárnap Kaposváron indult útjára a K&H olimpiai futónapok idei versenysorozata, amely az olimpiai ötkarika jegyében öt vidéki - Kaposvár, Miskolc, Debrecen, Kecskemét, Győr - nagyvárost kapcsol össze júniusban.

A somogyországi rajtnál több mint 1700 fő sorakozott fel a Kossuth téren, hogy teljesítse a belváros legszebb utcáin elhaladó 3,2 kilométeres távot. Futott a város apraja-nagyja, sőt a kicsik a K&H játszóház játékait (szumó, labirintus, mászófal, gumiasztal, ügyességi akadálypálya) is kipróbálhatták a délután folyamán. Az olimpiai eszméhez híven két kézilabdázó olimpikonunk Kökény Bea és Kirschner Erika látogattak el a futónapra és értékes, dedikált K&H-s ajándékokat osztottak szét az indulók között.

A versenyt a férfiaknál a pécsi Kőműves Norbert (9:34) nyerte, a lányoknál Forró Zsófiának (11:39) köszönhetően hazai győzelem született.

Az iskolák között kiírt mozgósítási versenyt a kaposváriak között 227 fővel a Berzsenyi Dániel Általános Iskola nyerte, míg a vidékek közt a kaposfői Általános Iskola győzött és vihette haza a sportszervásárlási utalványokat.

Hétvégén két helyszínen folytatódik a Coca-Cola Testébresztő programjához tartozó eseménysorozat. Június 18-án Miskolcon (táv: 2.8 km, rajt: 16 óra) a Hősök terére, 19-én Debrecenben (táv: 3.4 km, rajt: 15 óra) a Kossuth térre várják az aktív pihenés híveit.