2. K&H olimpiai futónapok - Szeged

4100 FUTÓ LEPTE EL A SZEGEDI DÓM TERET

Szombaton Szegeden került megrendezésre a 2004-ben, az athéni olimpia évében útjára indult K&H olimpiai futónapok eseménysorozata. A tavalyi sikeres debütálás után idén 4100 futó állt rajthoz a csongrádi megyeszékhelyen, hogy teljesítse a város legszebb részein - Kárász utca, Széchenyi tér, Dóm tér - elhaladó 3,4 kilométeres távot. A férfiak és a hölgyek versenyét is hazai futó, Kapitány Zoltán (10:53) és Kis Ágnes (12:11) nyerte.

Szombat délelőtt ideális futóidő várta a futás szerelmeseit a szegedi Dóm térre, ahol a K&H olimpiai futónapok idei versenysorozatának legnépesebb mezőnye gyűlt össze. Az eseményt a Pavane Tánccsoport bemutatója nyitotta meg, majd a bemelegítés után mindenki elfoglalta helyét a rajtterületen. A 4100 fős tömeg egészen a Tisza-parti város legszebb terének végéig kígyózott. Mire a Janics Natasa, kétszeres olimpiai bajnok kajakozónk pisztolylövésére elrajtoló tömeg utolsó indulója is elhagyta a rajtkaput, már érkezett is a leggyorsabb futó a célegyenesbe. Kapitány Zoltánnak mindössze 10:53 percre volt szüksége a 3,4 kilométeres táv teljesítésére.

A hölgyeknél az inkább félmaratoni és maratoni távokat kedvelő Kis Ágnesnek ezúttal nem akadt ellenfele, 12:11 perccel rajt-cél győzelmet aratott. A tanintézmények között kiírt mozgósítási versenyt a helyi iskolák kategóriájában a Tabán Általános Iskola (394 fő), a vidékiek közül a kisteleki Általános Iskola - Árpád fejedelem Gimnázium (136 fő) nyerte és vihette haza a sportszervásárlási utalványokat. A K&H olimpiai futónapok idei versenysorozata holnap Kaposvárott zárul. A BSI következő budapesti eseménye a 22. Plus Budapest Nemzetközi Maraton és Futófesztivál szeptember 30-án a Városligetben.