3. T-Com Városvédő Futás - Veszprém

SIKERES VESZPRÉMI VÁROSVÉDÉS

A Vivicitták magyarországi két évtizedes történetében Szeged után Veszprém volt a második vidéki megyeszékhely, amely bekapcsolódott a futó-városvédő mozgalomba. 2002 és 2003 után a Királynék Városa immár harmadik alkalommal bizonyította, hogy lakóterük értékeinek védelmén túl a saját egészségük megőrzését is fontosnak tartják. Vasárnap délelőtt több mint 1100-an húztak futócipőt, hogy Veszprém nevezetességeit felfűző 3 kilométeres útvonalon teljesítsék a 3. T-Com Vivicittá Városvédő Futást.

A férfiak küzdelmében a pécsi Kőműves Norbert (8:15) elhalászta az aranyat a hazai pálya előnyét élvező VEDAC-os futók elől. Ami nem sikerült a férfiaknak, azt megvalósították a hölgyek. A győztes Kovács Ida (9:47) vezérletével minden érmet otthon tartottak. Ezzel az ötödik (Kaposvár, Kecskemét, Debrecen, Székesfehérvár után) helyszínen is futóünneppel zárult a T-Com Vivicittá Városvédő Futás.

Az Óváros téren adtak egymásnak randevút a futás, a rendszeres testmozgás és az egészséges életmód hívei vasárnap délelőtt. A 11 órai rajtra szinte teljesen ellepték a futó-városvédők Veszprém szívét. A kicsik ugráltak, másztak, futottak a téren felállított T-Com játékokon, miközben a nagyok felsorakoztak a rajtkapu mögött, hogy nekivágjanak a 3000 méteres, lejtőket és emelkedőket sűrűn váltogató pályának. A mezőny lassan egy több száz méteres futókígyóvá alakult, miközben az élen egyre kiélezettebb csata körvonalazódott.

A célegyenesbe fordulva némi előnnyel a pécsi Kőműves Norbert érkezett. Mögötte a VEDAC atlétái vívtak nagy csatát a dobogós helyekért. Kovács Tamás az utolsó méterekig üldözte Minczér Albertet, amelynek végül meglett az eredménye. Ha egyetlen másodperccel is, de megelőzte klubtársát, aki érthetően bosszús volt a már biztosnak hitt, majd elvesztett ezüstérem miatt. Kőműves Norbert a T-Com Vivicittá futások kaposvári aranya, székesfehérvári ezüstje után, ezúttal ismét a legfényesebb éremmel gyarapította gyűjteményét. "A szombaton nagy hajrában kaptam ki Horváth Bélától Székesfehérváron, akkor úgy futottam, mint egy amatőr. Ma próbáltam hasznosítani az elmúlt tizenöt esztendő versenyzési tapasztalatait. Nem hagytam a végére a hajrát, hanem az utolsó emelkedőn megpróbáltam elegendő előnyhöz jutni, sikerrel. Az emelkedős lejtős pálya, amúgy is fekszik nekem. Lehet, egy hét múlva Szegeden is rajthoz állok." - hangzottak a pécsi korosztályos válogatott szavai a célba érkezést követően.

A nőknél papírforma győzelem született. A VEDAC atlétanői uralták a mezőnyt és a dobogó mindhárom fokára a helyi klub kiválóságai állhattak fel. A táv kétharmadát együtt tette meg Kovács Ida és Halász Tímea, aztán a maratoni futó Kovács ritmusváltását nem bírta klubtársa, így könnyedén szerezte meg kecskeméti diadala után a második T-Com Vivicittá elsőségét. A harmadik helyen Kulics Beatrix érkezett az Óváros térre.

"Kétséges volt, hogy ma rajthoz tudok állni, mert a csütörtöki edzésen meghúzódott a vádlim és idő előtt kellett befejeznem a munkát. Próbáltam könnyedén futni, de az emelkedőkön ezt nem volt könnyű betartani. Hazai pályán mindig öröm versenyezni, ezért is jó, hogy a kedvezőtlen előjelek ellenére nem kellett visszalépnem." - mondta a győztes az eredményhirdetés után. Az iskolák között kiírt mozgósítási versenyt a helyi iskolák között az S.É.F. Szakközépiskola (92 fő), míg a vidékiek közül a gyulaffyrátóti Gyulaffy László Általános Iskola (104 fő) nyert és vihette haza a sportszervásárlási utalványokat.

Szombaton (június 4.) Szegeden zárul az idei T-Com Vivicittá Városvédő Futás hat helyszínből álló vidéki versenysorozata.

3. T-Com Vivicittá Városvédő Futás, Veszprém
3 km

1. Kőműves Norbert (PVSK) 8:15
2. Kovács Tamás (VEDAC) 8:19
3. Minczér Albert (VEDAC) 8:20
4. Takács Dávid (VEDAC) 8:23
5. Ádok Roland (VEDAC) 8:34
6. Eső András (VEDAC) 8:41
1. Kovács Ida (VEDAC) 9:47
2. Halász Tímea (VEDAC) 9:51
3. Kulics Beatrix (VEDAC) 10:40
4. Stiglicz Edit (VEDAC) 11:15
5. Haller Tímea (Bakonynána) 12:00