30. Helsinki City Maraton - etióp és finn győzelem

Augusztus 14-én rendezték a Helsinki City Maratont, ahol a férfiaknál etióp, a nőknél viszont finn győzelem született.

Erős afrikai fölény jellemezte a helsinki maraton férfimezőnyét, hiszen az első helyen célba ért etióp Gezahagn Girma Beyene-t (2:22:36) négy kenyai futó követte, az első finn versenyző a hatodik helyet szerezte meg. A nők között viszont - kisebb meglepetésre - a finn Leena Puotiniem szakította át elsőként a célszalagot, 2:49:11 másodperces időeredménnyel, két és fél perccel megelőzve a második orosz Irina Pankovskaját. A finn futónőnek ez az első maratoni győzelme, korábban már nyolcadik volt a Stockholm maratonon, és megnyert öt országos félmaratont. A versenyen 5093 maratoni futó ért célba.

Forrás: Helsinki City Marathon