420 fős mezőny a Metropol Reggeli Futáson

Immár hagyomány, hogy a Nike Budapest Nemzetközi Félmaraton előtti napon sor kerül egy bemelegítő, ráhangoló futásra, vagyis a Metropol Nemzetközi Reggeli Futásra.

Szeptember 5-én, szombaton már reggel 8 órakor gyülekeztek a magyar és a külföldi futók is a margitszigeti Napközis tábor területén, hogy részt vehessenek a közös reggeli futáson. A táv mindössze 5,4 kilométer volt a résztvevők számára, melyet a budapesti futók egyik kedvenc helyén, a margitszigeti futókörön tettek meg.

Összesen 420-an vágtak neki 9 órakor a távnak. Voltak a mezőnyben olyan futók, akik igazi versenynek fogták fel a Metropol Reggeli Futást, és persze olyanok is, akik kényelmesen futottak, félmaraton előtti átmozgató edzés gyanánt.

A résztvevőket a célba érkezéskor reggeli csomag várta, amely remek szénhidrát-feltöltésnek bizonyult: ízes bukta, csoki, alma és ásványvíz volt a menü.

Holnap a futókat a 24. Nike Budapest Nemzetközi Félmaraton várja, amely 10 órakor rajtol a budapesti Városligetből.