Esős, de vidám délután: 7. kerületi Futó- és Gyaloglónap

Hiába a zord időjárás, ez keveseket tántorított el, 1300 nevezővel zajlott a szombat délutáni városligeti futóesemény, amely során négy versenyszám közül választhattak a résztvevők. Címvédés és kerékpársorsolás is volt.

A négy versenyszám sorrendben a 3×1507 méteres váltófutás, a 1507 méteres futás, a 1507 méteres gyaloglás és az 5007 méteres futás voltak a városligeti eseményen. A hetes számok nem véletlenül találhatók meg az összesben: az esemény főszponzora Erzsébetváros, azaz a 7. került volt.

A váltószám mezőnye 15 fokban, szemerkélő esőben indult útnak, zömében családok alkották a csapatokat, a leggyorsabb a Szenioriták triója volt. Az ezt követő két egyéni versenyszám rajtjait Vattamány Zsolt polgármester, az esemény fővédnöke lőtte el, aki maga is rendszeresen fut. Az 1507 méteres futáson rendkívül szoros volt a befutó, Gál Sándor hiába javította meg tavalyi győztes idejét, ha csak 2 másodperccel is, de Szabó Dorián mögé szorult.

A legtöbben az 5007 méteres számban álltak rajthoz, s ekkor, fél 6-kor már az eső sem esett. Ebben a számban - stílszerűen 7-es rajtszámmal - elindult Vattamány Zsolt, polgármester is. A címvédő, Ribárszki Dániel már a "kiskör" (1507 méter) végén első volt, s nem is szorult hátrébb, 17 perc 36 másodperces idővel ért célba, amely egyébként fél perccel lassabb tavalyinál, amelyet ugye pályarekordnak is tekinthetünk. "Amikor megláttam, hogy idén is megrendezik az esemény, elhatároztam, hogy jövök, hiszen így lehetőségem lesz a címvédésre. Edzéseim jól sikerültek, az esős időnek pedig kifejezetten örültem, csípem ilyen körülményeket, sokkal jobb a 14 fok, mint a kánikula. Egyébként Százhalombattáról, munkából jöttem, s megyek is oda vissza, gyakorlatilag ez volt az ebédszünetem" - nyilatkozta, miután gratulált a mögötte beért három versenyzőnek

Az útvonal végig a Városliget szép útjain, a Közlekedési múzeum mellett és a Hősök tere szélén vezetett. Minden induló részt vett egy sorsoláson, amelyen a nyeremény egy kerékpárért volt, míg a 7. kerületi iskolák között a három legnagyobb számban részt vevő intézmény sportszervásárlási utalványokat vehetett át (összesen 200 ezer forint értékben). Már csak ezért is elmondható: második alkalommal megrendezett 7. kerületi Futó- és Gyaloglónapról kissé ázottan, ám semmiképpen sem szomorúan távoztak a résztvevők.

Eredmények:
3x1507 méteres váltó:
1. Bt - Balance Cheat (Szabó Dániel, Viszolajszky Bálint, Schuszter Ádám Balázs) 19:12
2. Gyorslábúak (Reviczky Marcell, Reviczky Tamás, Zelenyánszky Lőrinc) 19:38
3. Lajos 3.0 (Lajos József, Lajos András, Lajos Bálint) 20:51
1. Szenioriták (Schweigert Árpádné, Kochné Szilágyi Erika, Jancskár Ildikó) 18:34
2. Zsém (Lukácsné Pásztor Zsuzsanna, Bereczki Mónika, Tóth Éva) 23:08
3. Dalospacsirták (Vasvári Márta Mirjam, Vasvári Anna, Fieder Ildikó) 23:45