Kánikulai sportfesztivál a Hortobágyon

Rekord létszámú nevező és hőmérsékleti rekord a 8. E.ON Délibáb Sportfesztiválon: 1800-an neveztek az eseményre, ami a délutáni órákban 38 fokos kánikulában zajlott. Ilyen meleget még nem mértünk a korábbi hortobágyi versenyeken. A hangulat azonban hamisítatlan pusztai és sportfesztiváli volt.

Mindenki tudhatta, hogy ez az amúgy sem akármilyen verseny ma aztán igazán extrémnek ígérkezik. Már reggel 28 fok körül alakult a hőmérséklet. A bringások így mondhatni kellemes nyári időjárási viszonyok között rajtoltak. Ahogy mentünk bele a napba, úgy lett egyre melegebb és úgy kúszott feljebb és feljebb a hőmérő higanyszála.

A kerékpáros rajtok után a teljesítménytúrázók, kora délután pedig a gyalogtúrára indulók vágtak neki a Hortobágynak. A versenyközpontnak helyet adó Mátai Ménes bemutató lovaspályán igazi pusztai hangulat uralkodott. A nagy tapsot joggal kiváltó lovas- és csikósbemutató kétszer is lement. (Aki látta a pusztai ötös elnevezésű lovasszámot, annak minden bizonnyal tátva maradt a szája.) Idén is nagy sikere volt a slambucnak és a gulyásnak, amiből legelőször a még délelőtt és a déli órákban visszaérkező bringások fogyasztottak.

Délután szokás szerint megkezdődött a hortobágyi futóuralom. A félmaratoni és a többi távra készülődőket Varró Gyula melegítette be, majd Kökény Bea olimpiai ezüstérmes kézilabdázó rajtoltatta. Kánikula ide vagy oda, a rajt környéki pillanatok olyanok voltak, hogy azokért érdemes futóversenyre járni. A félmaratoni indulók három, a később bekapcsolódó 14 kilométeres távon futók kettő, míg a 7 kilométer teljesítői egy kört futottak a versenyközpont körül a Hortobágyon.

A félmaratont a férfiaknál Beda Szabolcs nyerte, aki ezzel megismételte tavalyi győzelmét, egyébként pedig harmadszor lett első a Délibáb Futás félmaratonján. A nőknél Rozsnyai Lilla futott be elsőként. Meg kell jegyezni, hogy a nőknél a 21 kilométeres távon elég szoros volt a verseny, aminek a végén Lilla Darázs Angelikát megelőzve tudott nyerni.

A forróságban valószínűleg nem a legjobb időeredmény elérése volt a cél a futók többsége számára, hanem a biztos célba érkezés. Elmondhatjuk: ezt bizony az indulók javarésze becsülettel teljesítette. Ugyanez igaz a kerékpárosok és a túrázók esetében is. A 8. E.ON Délibáb Sportfesztivál a késő délutáni órákban ért véget a Hortobágyon.

Az esemény részletesebb, percről percre jellegű élő közvetítését itt olvashatod.

A BSI következő eseményére bő egy hónapos nyári szünet után augusztus 13-án kerül sor Gárdonyban. Akkor és ott egy, a kánikulában némileg "üdítőbb" rendezvény, a 2. BSI Velencei Tóúszás keretében egy másfajta nyári sport, a nyílt vízi úszás kipróbálására lesz lehetőség.