Akik végigbringázták a Hortobágyot

Folyamatosan érkeznek célba a kerékpáros teljesítménytúra résztvevői, akiket megelőzően a Mountain Bike Maraton versenyzői futottak be a versenyközpontnak helyet adó Mátai Ménes bemutató lovaspályára. A 7. E.ON Délibáb Sportnapon a bringásoknál budapesti, csákvári, diósdi és kazincbarcikai győzelem született.

A Hortobágyon továbbra is nyár van: napon 35 fok, viszont van valamennyi szél, ami elviselhetőbbé teszi a hőséget. Az 56,8 és a 28,6 kilométeres Mountain Bike maraton első versenyzői nagyjából a rajt után egy-két órával befutottak a célba. A férfiaknál a hosszú távon befutóknál külön érdekesség volt, hogy mindössze egy másodperces különbséggel előzte meg a nyertes a vetélytársát. Akik letekerték a távot, azt mondták, nagyon sok a vizes, sáros rész a terepen, ezért helyenként nehéz haladni. És bár sík a terep, állandóan tekerni kell, hiszen nincsenek kisebb lejtők sem a pusztában. Viszont a fáradságért mindenkit kárpótol a táj szépsége.

MTB Hosszú táv

1. Németh Miklós (Diósd) Sólyom Team 1:55:28 2. Borbély József Attila (Érd) Sólyom Team 1:55:30 3. Duzmath Csaba (Kerekegyháza) 1:55:38

1. Bartos Judit (Budapest) 2:26:22 2. Havasi Erika (Kerepes) Száguldó Virágok SE 2:29:47 3. Karagics Judit dr. (Budapest) Száguldó Virágok SE 2:32:52

MTB Rövid táv

1. Molnár Zoltán (Csákvár) 1:02:13 2. Kiss Péter (Gyula) 1:02:14 3. Ocztos Gergő (Pilis) 1:04:33

1. Pásztor Petra Ágnes (Kazincbarcika) 1:32:40 2. Oláh Tünde (Budapest) 1:36:04 3. Székely Anna (Budapest) 1:38:43