Atlétika-1. napi eredmények

Délelőtt rendezték a súlylökés selejtezőit, a magyar Kürthy Lajos egyetlen érvényes lökésével 19,65 métert ért el, ezzel sajnos nem sikerült a döntőbe jutnia. A délután rendezett döntőből a lengyel Tomasz Majewszki került ki győztesen 21,89-es eredményével, mindössze 3 centit verve a német David Storl-ra. A bronzot az amerikai Reese Hoffa szerezte meg 21,23-as eredménnyel.

Farkas Györgyi hétpróbázónk négy szám után a 29. helyen áll (3496 pont). Az első nap végén Jessica Ennis vezet 4158 ponttal.

Pars Krisztián a kalapácsvetés selejtezőjéből a legjobb eredménnyel jutott a döntőbe, másodikra sikerült 79,37-et dobnia, amellyel magabiztosan túlteljesítette a 78 méteres döntőbejutási küszöböt.

3000 m akadályon Minczér Albert állhatott rajthoz a harmadik selejtező futamban, ahol 11-ként ért célba idei legjobbjával, 8:40.74-gyel. Sajnos nem sikerült továbbjutnia.

A futószámok közül 10.000-en rendeztek döntőt, ahol majdnem féltávig a japán hölgyek vezették a mezőnyt stabil 3:06-os ezrekkel, majd a kelet-afrikai futók álltak élre, hol etióp, hol kenyai vezetéssel. A ritmus érezhetően váltakozó volt, sikeresen próbálták az addig egyben lévő mezőnyt széthúzni. 400 méterrel a vége előtt Tirunesh Dibaba magabiztosan lépett el a mezőnytől, s mintegy 30 métert verve a második helyezett kenyai Kipyegora 30:20.75-tel megszerezte az aranyat. A második helyhez 30:26.37-es időt kellett futni, míg a bronzért 30:30.44-et teljesített a szintén kenyai Cheruiyot.