Atlétika-3. napi eredmények

A vasárnapi program 11-kor a nők maratonfutásával kezdődött. A 14 fokos esős időben visszafogott tempóval kezdtek, az élboly sokáig 20 fő fölött volt. A leghamarabb a kelet-afrikaiak léptek el, de az orosz Arkhipovát nem tudták leszakítani. Meglepetésre a világbajnok Kiplagat lemaradt és Keitany sem bírta a végső iramváltást. Az olimpiai bajnok Tiki Gelana (etióp,2:23:07)lett, az ezüstöt a kenyai Priscah Jeptoo 2:23:12-velszerezte meg, míg a bronzérmet az orosz tatyana Arkhipova nyakába akaszthatták 2:23:29-es időeredményéért.
A mieink közül Rakonczai Beáta érte be elsőként a 85. helyen 2:41:20-szal, majd Erdélyi Zsófia érkezett 2:44:45-tel a 92. helyen, Kálovics Anikó pedig 95-ként ért célba 2:45:55-tel.
Gratulálunk lányok!

Női hármasugrásban Olga Rypakova végzett az élen 14:98-cal, a második legnagyobbat 14,80-at a kolumbiai Caterine Ibargüen ugrotta, a dobogó harmadik fokára pedig az ukrán Olha Saladuha állhatott fel 14,79-es eredménnyel.

Női 400-on Sanya Richards-Ross 49.55-tel nyerte az olimpiát, az ezüstöt a brit Christine Ohuruogu szerezte meg 49.70-nel, a bronzot pedig az amerikai Deedee Trotternek akasztották a nyakába 49.72-es eredményéért.

A férfi akadályfutók küzdelméből a kenyai Ezekiel Kemboi került ki győztesen (8:18.56), másodikként a francia Mahiedine Mekhissi-Benabbad ért célba (8:19.08), a harmadik helyen pedig a kenyai Abel Kiprop Mutai futott be 8:19.73-mal.

A világ leggyorsabb férfijainak döntőjében Usain Bolt megvédte olimpiai bajnoki címét, minden idők második legjobb eredményével, 9.63-mal futott át a célvonalon. Honfitársa a szintén jamaikai Yohan Blake hatalmas egyéni csúccsal, 9.75-tel szerezte meg az ezüstérmet, a bronzot pedig az amerikai Justin Gatlin nyakába akaszthatták, akinek időeredménye szintén egyéni csúcs, 9.79 lett.

Mire a 100-asok befutottak a kalapácsvetők is az utolsó sorozatot dobták. Pars Krisztián kiváló, kiegyensúlyozott versenyzéssel lett olimpiai bajnok, végig 79 méter felett teljesített, a győztes dobása pedig 80,59 méter volt. Második legnagyobbat a szlovén Kozmus dobta 79,36-ig repült a kalapács. Harmadik helyen a japánok kedvence Koji Murofushi végzett 78,71-es eredménnyel.