Atlétika-4-5. napi eredmények

Augusztus 6-án az atlétikai versenyek 4. napján 5 számban tartottak döntőket.

Elsőként a rúdugró hölgyek kezdték a viadalt. Az amerikaiak versenyzője, Jennifer Suhr 475 cm-t teljesítve lett olimpiai bajnok, a második helyen a kubai Yarislev Silva ugyancsak 475 cm-t elérve, több kísérletből, szerezte meg , míg a nagy esélyes Elena Isinbaeva ezúttal a bronzéremig jutott 470 cm-rel.

A súlylökők küzdelméből Nadzeya Ostapchuk Fehéroroszország versenyzője hatalmas fölénnyel került ki győztesen 21,36 méterrel. Az ezüstérem az új-zélandi Valerie Adamsé lett 20,70 méteres dobásáért, míg a harmadik helyet az orosz Evgeniia Kolodko szerezte meg 20,48 méterrel.

A férfiak 400 méteres gátfutásában a dominikai Felix Sanchezé lett az aranyérem (47.63), az ezüstöt az amerikai Michael Tinsley nyakába akaszthatták (47.91), míg a bronzot a puerto ricoi Javier Culson érdemelte ki.

Ugyan a női akadályfutásban a világcsúcstartó Galkina feladta a versenyt még a táv első felében, az oroszok mégis ünnepelhettek. A szám olimpiai bajnoka 9:06.72-vel Yulija Zarapova lett, mindvégig a mezőny elején futva. Tunézia örülhetett az ezüstnek Habiba Ghribi jóvoltából (9:08.37), míg az etiópok ezóttal a bronzot vihették haza Sofia Assefának köszönhetően (9:09.84).

A férfiak 400 méteres síkfutás döntőjében az a grenadai Kirani James nyert, aki az elődöntők során Pistorius-szal rajtszámot cserélt. Ideje új grenadai rekord, 43.94. Másodikként a dominikai Luquelin Santos ért célba 44.46-tal, a harmadik helyet pedig Trinidad szerezte meg Lalonde Gordon jóvoltából 44.52-es idővel.

Augusztus 7-én négy olimpiai bajnokot avattak az atlétika pályán.

A magasugrás férfi mezőnyében az orosz Ivan Ukhov magabiztosan nyert, a 238 cm-t is tisztán vitte át. Erik Kynard 233 cm-rel ezüstöt szerzett az Egyesült Államoknak, a dobogó harmadik fokára pedig a kanadai Derek Drouin állhatott fel (229 cm).

A férfiak diszkoszvető döntőjében a német Robert Harting dobta legmesszebb a szert, 68,27 méterre. Győzelmének annyira örült, hogy versenypólóját szétszakította magán, majd a német zászlóval a hátán végiggátazott a 100-as gátdöntőhöz felállított pályán. (Nem vert le egyetlen gátat sem!) Az ezüstérmet az iráni Ehsan Hadadi szerezte meg 68,18-as dobásával, míg a bronzot Gerd Kanter viheti haza Észtországba 68,03-as eredményéért.

A 100 méteres gátfutás döntőjében Sally Pearson nyert 12.35-tel, így az eredményhirdetésen az ausztrál himnusz csendülhet majd fel. (Grease rajongóknak érdemes meghallgatni Olivia Newton John előadásában)

2., 3., és 4. helyen amerikai futók értek célba, az ezüstöt Dawn Harper (12.37), a bronzot pedig Kellie Wells (12.48) nyakába akasztják majd.

1500 méteren a kelet-afrikai különítmény ismét eltaktikázta magát, Etiópia futója, Gebremedhin a 6. helyen ért célba, míg a kenyaiak a döntőben a 7-11-12. helyet szerzték meg. A táv olimpiai bajnoka Taoufik Makhloufi lett 3:34.08-cal, az ezüstöt Leonel Manzano (USA) szerezte meg 3:34.79-cel, a bronznak pedig a marokkóiak örülhettek Abdalaati Iguider jóvoltából (3:35.13).