Atlétika-7-8. napi eredmények

Augusztus 9-én a férfi hármasugrók, 800-asok, és 200 méteres síkfutók, és a női gerelyhajítók küzdöttek az elsőségért, míg 10-én a férfi rúdugrók, és 4x400-as váltók, valamint a női kalapácsvetők, 5000-esek, 4x100-as váltók és 1500 méteres síkfutók csaptak össze.

A férfiak hármasugró versenyszámában az amerikai Christian Taylor jutott a legmesszebbre 17,81 méteres eredménnyel, a második helyet honfitársa Will Claye szerezte meg 17,62-vel, míg a harmadik helyre az olasz Fabrizio Donato ugrott fel 17,48-cal.

A férfiak 800-as döntőjében a világcsúcstartó David Rudisha pillanatnyi kétséget sem hagyott afelől, hogy ő a világ leggyorsabbja ezen a távon. A 100 méteres bevágásnál az élre állt és hátra sem nézve, egyedül futott újabb világcsúcsot 1:40.91-gyel, ezzel Kenyának szerezve egy aranyérmet. Másodikként Nijel Amos érkezett a célba 1:41.73-mal, amely egyben ifjúsági világcsúcs lett. Harmadik helyen a kenyai Timothy Kitum fejezte be a versenyt 1:42.53-mal. A verseny erősségét jól mutatja, hogy a szudáni Kaki kivételével mindenki egyéni csúcsot futott.

A férfiak 200 méteres döntőjében jamaikai háziversenyt láthattunk. Usain Bolt (19.32), Yohan Blake (19.44) , Warren Weir (19.84) osztoztak a dobogó fokain.

A gerelyhajító hölgyek döntőjében a cseh Barbora ©potáková hajította legmesszebbre a szert 69,55 méterrel, a második helyet a német Christina Obergföll szerezte meg 65,16-tal, a harmadik helyre pedig honfitársa Linda Stahl került 64,91-es eredményével.

Augusztus 10-én a férfi rúdugrók mezőnyét a francia Renaud Lavillenie verte 597 centiméteres eredményével, a második helyre a német Björn Otto ugrott 591-gyel, a harmadik helyet honfitársa Raphael Holzdeppe szerezte meg azonos eredménnyel több kísérletből.

A női kalapácsvetőmezőny élén az orosz Tatyana Lysenko végzett 78,18-cal, második a lengyel Anita Wlodarczyk lett 77,60-nal, harmadik helyet pedig a német Betty Heidler szerezte meg 77,12-vel.

A hölgyek 5000 méteres mezőnyében az esélyes címvédő Tirunesh Dibaba ezúttal a dobogó harmadik fokára állhatott fel 15:05.15-tel, másodikként a kenyai Vivian Jepkemoi Cheruiyot ért célba 15:04.73-mal, az aranyat pedig ezúttal az etióp Meseret Defar nyakába akaszthatták 15:04.25-ös eredményéért.

A nők 4x100-as váltóversenyét az Egyesült Államok nyerte 40.82-vel, második helyre a jamaikaiak érkeztek 41.41-gyel, harmadikként pedig Ukrajna váltója ért célba 42.04-es eredménnyel.

A hölgyek 1500 méteres döntője meglepetéssel zárult, az első és második helyet elfoglalták a törökök. Asli Çakir Alptekin nyert 4:10.23-mal, Gamze Bulut 4:10.40-et futva érkezett mögötte. Harmadik a bahreini Maryam Yusuf Jamal lett 4:10.74-gyel.

A férfiak 4x400-as mezőnyében a bahamaiak kapták az aranyat 2:56.72-es idejükért, másodikként az Egyesült Államok juttatta célba a botot 2:57.05-tel, a dobogó harmadik fokára pedig a Trinidad és Tobago leggyorsabb 400-as futói állhattak 2:59.40-es eredményükért.