Atlétika-9-10. napi eredmények

Augusztus 11-én délelőtt került sor a férfiak 50 km-es gyaloglására, délután pedig a nők 20 km-es gyaloglószámával kezdődött a program. Őket a magasugrók, 800-asok és a 4x400-asok követték, míg a férfiak ezen a napon délután gerelyhajításban, 5000 méteren, valamint 4x100 méteren döntőztek.
Vasárnap a férfi maratonisták álltak rajthoz.

A férfiak 50 km-es gyaloglását az orosz színekben versenyző Sergey Kirdyapkin nyerte új olimpiai csúccsal, 3:35:59-cel, másodikként az ausztrál Jared Tallent ért célba 3:36:53-mal, harmadikként a kínai Tianfeng Si érkezett 3:37:16-tal.

A hölgyek 20 km-es gyalogló mezőnyében az oroszok érkeztek elsőként, először Elena Lashmanova 1:25:02-val, majd Olga Kaniskina 1:25:09-cel. A harmadik helyet a kínai Shenjie Qieyang szerezte meg 1:25:16-tal.

A magasugró hölgyeknél szintén két orosz dobogós lett, legmagasabbra, 205 cm-re Anna Chicherova ugott, honfitársa Svetlana Shkolina a harmadik helyen végzett 203 cm-rel, s közéjük ékelődött az Egyesült Államok ugrója Brigetta Barrett 203-as cm-re (kevesebb kísérletből).

A férfiak gerelyhajító versenye csupa meglepetést tartogatott. A selejtezőben 88 métert elérő cseh Vesely és 84 m-t dobó norvég Thorkildsen nem jutott fel a dobogóra. A szert a legmesszebre, 84,58-ra hajította a trinidadi (!)Keshorn Walcott. Második helyre az ukrán Oleksandr Pyatnytsya állhatott fel (84,51), míg a bronzot a finn Antti Ruuskanen nyakába akaszthatták.

A férfiak 5000-es mezőnyét Mo Farah a 10.000-es győzelem után ezúttal is fölényesen nyerte 13:41.66-tal, másodikként az etióp Dejen Gebremeskel ért célba 13:41.98-cal, míg harmadikként a kenyai Thomas Pkemei Longosiwa ért célba 13:42.36-tal.

A nők 800-as mezőnyében a verhetetlennek tartott dél-afrikai Semenya mintha elalióudt volna, s csak 100 méterrel a cél előtt ébredt volna fel. Futott a mezőny legvégén, ám az utolsó 100 méteren már hiába hajrázott, már csak annyi ideje maradt, hogy a második helyet megcsípje 1:57.23-mal. Az olimpiai bajnok az orosz Mariya Savinova lett 1:56.19-cel, a bronzérmet pedig a szintén orosz Ekaterina Poistogova vihette haza 1:57.53-as eredményéért.

A hölgyek 4x400váltóversenyét az Egyesült Államok nyerte 3:16.87-tel, másodikként Oroszország juttatta célba a botot 3:20.23-mal, harmadik helyen pedig Jamaika váltója végzett 3:20.23-mal.

A férfiak 4x100-as váltóversenyét Jamaika nyerte hatalmas világcsúccsal, 36.84-gyel. Második helyre az Egyesült Államok csapata érkezett 37.04-gyel, a harmadik helyen pedig Trinidad váltója ért célba 38.12-vel.

Augusztus 12-én nem csak az olimpia, hanem maga az atlétika is az utolsó napot tartotta. Vasárnap egyetlen versenyszámban mérkőztek meg a futók, méghozzá a klasszikus maratoni távon. A leggyorsabban az ugandai Stephen Kiprotich tette meg a 42195 métert 2:08:01-gyel. Mögötte a kenyaiak osztoztak a második és a harmadik helyen: Abel Kirui 2:08:27-tel, míg Wilson Kipsang Kiprotich 2:09:37-tel ért célba.
A hazánkat képviselő Kovács Tamás 72. lett 2:27:48-cal.