Az emberek jelentették a legnagyobb veszélyt a sivatagi maratonon

Egy ír gyógyszerész és egy angol személyi edző elmegy Marokkóba, hogy magyar színekben hét nap alatt 240 kilométert fusson a Szaharában. A dűnék között mindvégig magukkal cipelik az egy hétre való felszerelésüket, amelybe olykor egy-egy skorpió is betéved. Harry Harron és Simon Saunders nem pusztán az egyéni dicsőség miatt vállalta a megpróbáltatásokat, még ha nem tagadják is, jót tett az önbecsülésüknek. Egy alapítvány munkájába bekapcsolódva harmincezer eurót (közel nyolcmillió forintot) gyűjtöttek a SOTE II. Gyermekklinikának. Futás közben azonban mindig csak a következő ellenőrző pontra tudtak gondolni.

A belvárosi iroda ajtaját egy inget, nyakkendőt viselő, elegáns, vékony úr nyitja ki. Az internetes oldalukra feltett fotóról felismerem Harry Harront, így magabiztosan üdvözölhetem, mert egyébként soha meg nem mondanám róla, hogy éves szabadságából hét napot egy szaharai futóverseny teljesítésével tölt. Míg váltunk néhány szót, megérkezik Simon Saunders is, akin azonnal látszik, hogy nem a pesti kora tavaszban sült bronzbarnára. Április 13-án érkeztek meg Marokkóból, a világ egyik legkeményebb ultramaratoni futóversenyéről. A két, hazánkban élő külföldi atléta Magyarországot képviselte a Marathon des Sables-on.

"Nincs sérülésem, testben és lélekben is egészségesen tértem haza" - mondja a gyógyszerészként dolgozó, harminchét éves Harron, akinek a hazaérkezés óta eltelt egy hétben a futás hiányzott a legkevésbé. "Ahhoz pont elég volt ez az egy hét a sivatagban, hogy azóta még nem tudtam rávenni magam, hogy elmenjek futni. Inkább naponta kétszer alszom, hogy utolérjem magam."

Saunders, a személyi edző ehhez képest váratlan mondattal indít. "Vasárnap már elindultam a Vivicittán." Pedig nála sem múlt el nyom nélkül a Marokkóban töltött hét nap, még a hazatérés után is leadott 1-2 kilót, érezhetően csökkent az izomzata és a zsír mennyisége is, mielőtt megindult volna a szervezet regenerálódása.

A Marathon des Sables-t huszonötödször rendeztek meg a Szahara marokkói részén. Az 1013 indulónak idén hét nap alatt 240 kilométert kellett megtennie sivatagi terepviszonyok között. A szervezők minden szakaszra megállapítottak egy szintidőt, aki ezeket nem teljesítette, azt kizárták.

A cikk folytatását itt találod!



fb share