Bécs Marathon-összefoglaló

Henry Sugut nyerte a 29. Bécs Marathont 2:06:58-as (PB) idővel, amely a valaha osztrák földön futott legjobb maratoni eredmény. A 26 esztendős 1992 óta először tudott duplázni a bécsi klasszikus távon. Sugut mögött két kenyai érkezett még 2:08-on belül: Gilbert Yegon (2:07:38), a címvédő John Kiprotich (2:07:44), majd újabb páros 2:09-en belüli eredménnyel: Gilbert Kirwa (2:08:09) and Willy Kibor (2:08:32). A lengyel Artur Kozlowski volt az első nem kenyai futó a célban, ő 10. helyen végzett 2:10:58-cal.

A hölgyek versenyét a tavalyi első Fate Tola (Etiópia) nyerte 2:26:39-es eredménnyel. Már a rajtnál az élre állt, s féltávnál (73:17) 49 másodperc volt az előnye az őt üldözőkhöz képest. Előnye 18 másodpercre csappant a 30. kilométerhez érve, de innen fokozatosan gyorsult, s végül 39 másodperccel verte a másodikként érkező, orosz Olga Glokot. A harmadik helyet, mindössze 2 másodperccel lemaradva az ezüstről, Helalia Johannes (Namibia) szerezte meg 2:27:18-cal.

A Paula és Gebre közötti "elkapós" játékban Gebre győzött. A rajtnál köztük lévő időkülönbséget, 7:52-őt egyéni csúcsaikból számolták ki úgy, hogy optimális esetben egyszerre érjenek célba. A "Királynő" előnye 9 kilométernél már csak 3:42 volt, s a "Császár" 15,3 kilométernél érte utol, ahol integetett, majd nemes egyszerűséggel átkiáltott neki egy "gyerünk"-öt. Gebre célideje 60:52 lett, míg Paula végül 72:03-as idővel zárta a rendhagyó versenyt. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Radcliffe pár hete sérüléssel küszködik, így ez az eredmény is szenzációs tőle. Eredetileg 69 perces időt szeretett volna futni teszt-jelleggel az olimpiára, azonban 6-7 kilométer környékén már érezte, hogy valami baj van.

A kellemes, bár néha szeles időjárásban a szervezők létszámrekordot döntöttek, 36 157 futó vett részt az eseményen.