Maratonmorzsák - Címvédésre készülnek a tavalyi bajnokok

A hagyományoknak megfelelően idén is a SPAR Budapest Maraton® keretein belül kerül megrendezésre Magyarország maratoni országos bajnoksága. A közelgő verseny kapcsán a 2012-es év győzteseit, a MAC futóját, Józsa Gábort és a Bp. Honvéd SE kiválóságát, Merényi Tímeát, valamint a Magyar Atlétikai Szövetség sportigazgatóját, Spiriev Attilát is megkérdeztük az idei várakozásokról.

Józsa Gábor:
A felkészülésem jól sikerült, komoly céllal állok rajthoz, új egyéni csúcsot szeretnék futni. Ami az ellenfeleimet illeti, Kovács Ádám veszélyes rivális lehet, neki ebben az évben jobb ideje van, mint nekem, így benne van, hogy elém kerül, de bízom magamban és abban, 2013-ban sem akad legyőzőm.

Merényi Tímea:
Már biztos, hogy rajthoz állok én is - ez a közelmúltig még kérdéses volt, mivel kisebb gerincsérüléssel bajlódtam, gyógytornára jártam, így alig tudtam edzeni. A felkészülésem tehát nem sikerült optimálisan, ennek ellenére bízom a jó szereplésben, tavaly sem készültem sokat, mégis bajnok lettem. Maratonon bármi megtörténhet, de mindent beleadok majd!

Spiriev Attila:
Azt gondolom, a bajnokság remek alkalom, hogy az ország legjobb maraton futóival együtt futhassanak az amatőrök, hobbifutók, illetve, a profiknak is kiváló lehetőség, megmutatják tudásukat amatőr társaik előtt. Biztos vagyok benne, hogy a 2013. évi bajnokság magas színvonalú lesz, és jó eredmények születnek majd.