Vasárnap lezajlott Szolnokon a 2. Telekom Vivicittá Városvédő Futás

Április 28-án, vasárnap délután 15.30-kor álltak rajthoz Szolnokon a második Telekom Vivicittá Városvédő Futáson a lelkes vállalkozók, 1470-en vágtak neki a 3,1 kilométeres távnak. A tavaszköszöntő futáson családok, baráti társaságok, iskolák és munkahelyi közösségek is rajthoz álltak.

A Kossuth téren összegyűlt résztvevőket Kis Mónika okleveles gyógytornász melegítette be, aki maga rajthoz állt. A rajtot Szabó István, Szolnok alpolgármestere lőtte el.

Az időjárás ma is kedvezett a résztvevőknek, akik kellemes napsütésben teljesíthették a távot a város legszebb részein átfutva.

A Városvédő Futást a férfiaknál Berec Lajos, a Mezőtúr SSE futója teljesítette a leggyorsabban, 9:15 alatt. A második helyért a küzdelmet, a szegedi Kapitány Zoltán, az USC Szeged versenyzője nyerte, és a harmadik helyre pedgi Bognár László a Tiszaparti SE futója érkezett be.

A hölgyeknél a szolnoki Kácser Zita, a Szolnoki MÁV futója szakította át elsőként a célszalagot 11:07-as időeredménnyel. A Városvédő Futás első helyezettje a tegnapi napon, Pécsett is női legjobbként érkezett be a célba. A második Szilágyi Réka lett, míg a dobogó harmadik fokára Lefor Mercédesz állhatott fel.