Balaton és FélBalaton Szupermaraton - szombati nap

A 10. Balaton Szupermaraton 3. napján sok új, még kipihent résztvevővel bővült a mezőny, a négynapos verseny teljesítőihez ugyanis csatlakozott a FélBalaton Szupermaraton kétnapos kihívását választó mezőny is.

Továbbá a szombati napon állhattak rajthoz azok a maratonisták is, akik úgy döntöttek, hogy a Balaton partján futják le a tavaszi szezon első maratonját. Badacsony és Balatonfüred között a klasszikus 42,195 km-es távon lehetett rajthoz állni. A négynapos és a kétnapos mezőny ennél valamivel több, 42,5 km-es távon folytatta a versenyt.

A MaratonFüred 2017-es versenyét Nagy Péter nyerte, a nők között Neisz Eszter ért át leggyorsabban Badacsonyból Balatonfüredre.

Szádvári Judit 3:34:54

A Balaton Szupermaraton eddigi legjobbjai a harmadik napon is remekeltek. Az egyéni versenyben Steib Péter és Molnár Gitta is hozta az elmúlt napok után tőle megszokott első helyet.

A párosok között a Bartos-Kardos Team és az AWF 2 a 3. versenynapon is az élen végeztek, a női párosok legjobbika az Évi és Hajni Visszatér . A csapatok legjobbja ezúttal is a Sashegyi Gepárdok lett. A befutót teljesítő csapattag - ahogy eddig minden nap - szombaton is abszolút győztesként ért a balatonfüredi célba.

A női csapatok legjobbika pedig újra a Szilvás Süti és a Tündérek lett.

A napi Maraton+ verseny leggyorsabb futója Mátrai Sándor lett, a nők között pedig dr. Lubics Szilvia futotta a legjobb időt. A 3. nap részletes eredményei:

3. SZONDIS HÖLGYEK 3:25:41 +8:32

Az összetett versenyben a harmadik nap után csak a női egyéni versenyzők között van változás. A mai harmadik helyezett Simon Edina összetettben feljött a harmadik helyre.
Az összetett verseny állását itt tudod megnézni.

A FélBalaton Szupermaraton mezőnye a négynapos versenyzőkkel együtt indult útnak. A nevezők két nap alatt 92,2 km-t futnak a Badacsony-Balatonfüred-Siófok útvonalon.

Az egyéni teljesítők között Roskovics Miklós volt a leggyorsabb, 3:10:03 alatt ért Balatonfüredre. A nők legjobbja Maráz Zsuzsa lett 3:17:35-ös idővel.

A párosok versenyében a VTE Expressz (férfi páros), a Futcalányok Duó (női páros), illetve a BUMERÁNG és ROBOTCSAJ (vegyes páros) futott be az első helyen.

A csapatoknál pedig a Gyuró Team 2. és a Futcalányok Trió remekelt.