Balaton Szupermaraton - A második nap

A 10. Spuri Balaton Szupermaraton második napját erős szél nehezítette. A futóknak a Fonyód és Szigliget közti 52,9 km-es távolságot kellett legyőzniük. Az útvonalon a szél mellett a szigligeti, hegyi befutóval is meg kellett küzdeni.

A befutók után úgy tűnik, a mai nap leginkább az ismétléseké, vagyis az időeredményeket illetően sok változás, nagy átrendeződés nincs a mezőnyben. Vagyis az élboly továbbra is az élen halad, több egyéni futó és váltócsapat is őrzi tovább tegnap megszerzett helyét.

Az egyéni versenyben ismét Steib Péter (3:48:17) és Molnár Gitta (4:24:26) végzett az élen. A férfiak mezőnyében, mivel a tegnapi sorrend ismétlődött meg, az összetett versenyben sincs változás. A második helyen Csécsei Zoltán (mai idő: 3:56:04), a harmadik helyen Peyer Zoltán (mai idő: 3:58:27) áll.
A nőknél a második helyen szintúgy nincs változás, dr. Kovács Éva ma 4:26:55-ös idővel futott át Szigligetre, a harmadik helyen azonban ma Simon Edina ért célba 4:39:38-as idővel, de Herczku Tímea összetett harmadik helyét ezzel még nem tudta megszerezni.

A férfi párosok mezőnyét továbbra is a mai(s) legjobb Bartos-Kardos Team vezeti. A mai befutó és az összetett sorrend is megegyezik az első nap utáni végeredménnyel, a második helyen a TriaAtád páros áll, a harmadik hely pedig jelenleg a gödöllői Élményfutároké.

A női párosoknál van egy kis átrendeződés, bár a Sárvári Lányok (mai idő: 4:18:55) elsőségét ma sem lehetett elvenni tőlük. A lányok a mai 52,9 km-es távot 4:18:55 alatt tették meg. A mai második hellyel az Évi és Hajni visszatér fantázianevű páros az összetett versenyben feljött a harmadik helyre. A tegnapi második Szolnoki Lányok ma a harmadik helyen futottak be, ennek ellenére az összetett versenyben továbbra is a második helyen állnak.

A vegyes párosok megmérettetésén az AWF2 is duplázott ma, így az összetett versenyben továbbra is vezetnek. A második és harmadik helyen helycsere történt, a tegnapi második Szuperhősök ma a harmadik helyen ért fel a szigligeti kaptató tetejére, a Legális drog pedig az első napi harmadik hely után ma másodikként futott be. Az összetett versenyben továbbra is a Szuperhősök áll a második helyen.

A férfiak csapatainál a Sashegyi Gepárdok ma is remekelt, a csapat záró tagja abszolút elsőként futott át a szigligeti célvonalon. A csapat időeredménye: 3:12:05. A második nap befutójában az első napi sorrend ismétlődött meg, így az összetett sorrend is változatlan, a második helyen a Coca-Cola Testébresztő csapata áll, a harmadik pedig a LEAN TEAM-Resultator.

A női csapatok versengésében a mai győztes továbbra is vezet az összetett versenyben is, a Szilvás Süti és a Tündérek 4:05:57-es idővel ért célba, második helyen a Balaton-felvidéki NPI csapata futott be, a harmadik pedig a SpuriBEEk lett. Az összetett verseny harmadik helyén azonban a tegnap még dobogós helyre befutó Megint Összefutottunk csapat áll.

A pénteki Maraton+ versenyét dr. Etlinger Péter nyerte 4:38:06-os idővel, a nők között Sassy Nikoletta lett a legjobb 5:28:17-es idővel.

A pénteki Öböl Félmaraton keretében Keszthelyről Szigligetre futottak a nevezők. A férfiak versenyét Varga István nyerte 1:16:04-es idővel, a nők versenyében Rozsnyai Lilla volt a legjobb 1:26:31-es idővel.

Holnap Badacsonytól folytatják a tókerülő versenyt a négynapos kihívás nevezői, Balatonfüredig eljutva 42,5 km-t fognak megtenni. A Spuri Balaton Szupermaraton harmadik napján bekapcsolódnak a versenybe a FélBalaton Szupermaraton indulói, akik két nap alatt Siófokig jutnak el, és 92,2 km-t futnak majd. Badacsonyi indulással szombaton klasszikus maratont is futhatnak a Balaton-rajongó futók, a MaratonFüred útvonala Balatonfüredre érkezik. Ezen kívül, ahogy minden nap, holnap is lehetőség lesz kizárólag a napi táv megtételét teljesíteni, a harmadik napi Maraton+ résztvevői a tókerülő nevezőkkel együtt 42,5 km-t tesznek meg.