Ez történt a BSZM első napján

A Spuri Balaton és FélBalaton Szupermaraton jubileumi 10. versenyének kezdőnapján az időjárás is a legjobb formáját hozta, a négynapos tókerülő verseny egyéni, páros és csapatban versenyző indulói valódi tavaszi időjárásban állhattak rajthoz. Az első napon a Siófok-Fonyód közötti, 48,2 km-es távolságot teljesítette a mezőny, a napsütés és a 20 C fok feletti hőmérséklet pedig mindvégig kitartott.

A Balaton Szupermaraton mezőnye 10.45-kor rajtolt el a siófoki Hotel Magiszter elől. 2017-ben összesen 1013-an vállalkoztak arra, hogy négy nap alatt teljesítik a 193,3 km-es távot, ebből 312-en egyéni indulóként, 208-an páros csapat tagjaként, 493-an pedig váltócsapat tagjaként vágtak neki a Balaton körbefutásának.

A Siófok-Fonyód közötti, 48,2 km-es táv 3 szakaszból állt (15,8 km; 16,1 km; 16,3km), csapatoknak az első váltási lehetőség Balatonszántódnál volt, a második alkalommal Balatonszemesen lehetett váltani.

Ahogy ez már lenni szokott, az első napi távnak elképesztő lendülettel vágott neki a mezőny. Olyannyira, hogy a napi abszolút győztes, a Sashegyi Gepárdok csapata 2 óra 50 percen belüli, 2:49:32-es idővel ért célba. Ez alighanem a valaha volt legjobb első napi idő a verseny történetében.

A férfiak egyéni versenyében Steib Péter futott át elsőként a fonyódi célvonalon 3:18:10-es idővel, a női egyéni versenyzők első napi legjobbja pedig Molnár Gitta lett, ő 3:56:47 alatt teljesítette a közel 50 km-es távot.

Az első napi távot a férfi párosok közül a Bartos-Kardos Team tette meg leggyorsabban 3:07:01-es idővel, a legjobb női páros a Sárvári Lányok lettek 3:54:52-es idővel, a vegyes párosok közül pedig az AWF 2 ünnepelhetett 3:33:49-es, első napi célidővel.

A férfi csapatok legjobbika az abszolút győztes Sashegyi Gepárdok, a leggyorsabb női csapat pedig a Szilvás Süti és a Tündérek társulása lett 3:40:48-as idővel.

A március 23-i, első napi Maraton+ versenyt Martin Curtis nyerte 4:45:46-tal, a női legjobb pedig dr. Lubics Szilvia lett 4:13:12-es célidővel.

3. Gaál Eszter 5:42:21

A második napon a mezőny Fonyódról folytatja útját, és 52,9 km-t megtéve Szigligetig jut el. Az útvonalat Balatonmáriafürdőn és Keszthelyen törik meg a váltópontok. A csapatok és a párosok szabadon oszthatják fel egymás között a távot.

A négynapos tókerülő versenyszámot sikeresen teljesítő versenyzők 193,3 km megtétele után vasárnap délután érkeznek vissza Siófokra.