Ónodi Eszter első félmaratonja a Telekom Vivicittán

Ónodi Eszter életében a tavalyi SPAR Budapest Maraton® 10 km-es betétszáma jelentette az első futóversenyt. Az októberi sikeres célba érkezés eufóriájában a Katona József Színház színművésznője már azt fontolgatta, hogy vajon le tudná-e futni tavasszal a Telekom Vivicittán élete első félmaratonját...

Nagyon úgy néz ki, hogy a felkészülés - melyben Földing Réka, a SPURI Futóbolt munkatársa is segítette Esztert - eredményes volt. Igaz, nem volt könnyű tartani a heti 3-4 edzést, hiszen a Katonában december végén mutatták be az azóta is nagy sikerrel futó Nóra - Karácsony Helmeréknél című Ibsen-darabot, melynek címszereplője a művésznő. Ráadásul a januári extrém hideg sem kedvezett a színésznő edzéseinek, Eszter leginkább a Városligetben és a Normafánál fut.

"Két évvel ezelőtt mindenkit kinevettem volna, aki azt mondja, hogy én valaha képes lehetek egy félmaratonra, vagy akár csak egy Szigetkörre is, ráadásul örömmel, mosolyogva" - meséli Eszter.

A felkészülés hajrájában a verseny előtti utolsó hosszú futás kedden volt, melyen Eszter három egyenletes Margitsziget-kört futott a tervezett versenytempóban (6:00 perc/km), vagyis 15,9 km került a képzeletbeli edzésnaplóba.

Drukkolj Eszternek testközelből. Fuss vele Te is a Telekom Vivicittán! A helyszínen április 7-étől még nevezhetsz a félmaratoni távra!