Bolt nagy csatában verte Powellt

A világcsúcstartó jamaicai Usain Bolt óriási csatában győzte le honfitársát, Asafa Powellt férfi 100 méteren a Gyémánt Liga-sorozat ötödik állomásán, Oslóban.
A csütörtök esti viadal zárószáma az utolsó 15 méteren dőlt el a két kiváló sprinter között, az olimpiai bajnok Bolt 80-85 méternél tudott ellépni kissé Powelltől, s végül nagyszerű, 9.79 mp-es eredménnyel győzött. Az utolsó lépéseire már egy picit elfáradó Powell 9.85-tel ért célba.

Nem a férfi 100 méter volt az egyetlen, melyen kiemelkedő eredmény született a Bislett Gamesen. Női 100 gáton a világbajnok, ausztrál Sally Pearson már az előfutamban 12.59 mp-et futott, a döntőben pedig még jobb volt, s 12.49 mp-cel beállította ranglistavezető idejét. Mögötte az amerikai Kristi Castlin 12.56-os egyéni csúccsal lett második.

A világ idei legjobbjával, 47.92 mp-cel nyerte a férfi 400 m gátat a Puerto Ricó-i Javier Culson, aki nagyon magabiztosan utasította maga mögé a mezőnyt, melyben a vb-címvédő brit David Greene (48.98 mp) csak a negyedik lett.

A női 400 világbajnoka, a botswanai Amantle Montsho lényegesen meggyőzőbben futott, mint Greene, s egészen remek, 49.68 mp-es idővel győzött, több mint egy mp-cel megelőzve a második jamaicai Patricia Hallt (50.71 mp).

Világranglista-vezető eredmény született női 3000 m akadályon és férfi gerelyhajításban is: előbbit a kenyai Milcah Chemos 9:07.14 perces kenyai csúccsal, utóbbit pedig a cseh Vitezslav Vesely 88,11 méteres egyéni rekorddal nyert meg (Thorkildsen 82.30-cal csak harmadik lett).

Forrás: Edzésonline