BSI Futónagykövet - Dunaújváros - Kolacsek Sándor

2005.

Mire legbüszkébb futómúltjából:

A szinte mindennapos 12-15 km-re.

Bemutatkozó:

Hivatásos katonaként az egyik éves testnevelési felmérésünkre készültem, egy kollégám javasolta, hogy a kötelező helyett fussunk többet. Sikítottam a gondolattól, de belementem és a 300 m-es pályán a tíz kör helyett lenyomtunk tizenkettőt. Marha büszke voltam és főleg 96 kiló.Ebben az évben kezdtem el lovagolni és kissé sok volt a tömegem szegény párának. Aztán elkezdtem mindennap egy két körrel többet futni. A kolléga a kezembe nyomott egy NIKE félmaratonos műsorfüzetet azzal, hogy fussuk le. Áprilistól, szeptemberig felkészültem és a 25. NIKE Budapest Félmaratonon rajthoz álltam. Nagyon tetszett a hangulat, a tömeg, az ahogyan vadidegenek veregették a hátam és gratuláltak.Torokszorító érzés volt célba érni.Következő hónapban már a SPAR Budapest Maratonon toporogtam a rajtzónában. Aztán lassan a 96 kilóból másfél év a megszokott étkezéssel alatt 78 lett. Évente 5-7 BSI versenyen indultam. Ma 51 évesen heti 5 nap futok 12,vagy 15 kilit, egy nap 20-24-et és egy nap pihi.