KENYAI ÉS ETIÓP SIKER A MUMBAI MARATONON

Az indiai városban ez volt az első nemzetközi sportesemény a novemberi véres terrorakció óta. Kenneth Mugara személyében kenyai győztest avattak a férfiaknál a Mumbai Marathonon, amely az első nemzetközi sportesemény volt az indiai városban a novemberi véres iszlamista terrorakció óta, amelyben 179 ember vesztette életét.

A vasárnapi futóviadalon - rendkívüli biztonsági intézkedések közepette - mintegy 35 ezren indultak el. Mugara a 6. alkalommal megrendezett maratonin versenyrekordot jelentő idővel, 2:11:51 óra alatt ért célba honfitársai, David Tarus és az előző két verseny győztese, John Kelai előtt.

A nőknél az etióp Haile Kebebush 2:34:08 órás teljesítménnyel nyert honfitársnőjét, Marta Marcost és a kenyai Irene Mogakát megelőzve.

Forrás: TeleSport