A LEGJOBBAK KÖZÖTT VÉGZETT A MAGYAR VERSENYZŐ A MAGASHEGYI FUTÁSON

A osztrák Zirbitzkogel nemzetközi futóversenyen a X2S-KONA TEAM tagja, Ziskó Balázs ismét a nemzetközi élmezőnyben futott, és a 7. helyet szerezte meg. A nemzetközi hegyifutó-bajnokság (WMRA) többszörös győztese, Andrzej Dlugosz is csak a második helyre futott fel a kenyai futófenomén, Isaak Kosgei mögött. A kenyai fiatalember az utóbbi időben az egyetlen, aki a hegyi futás világbajnokként hatszorosan koronázott királyát, Jonathan Wyattot képes volt legyőzni. A pálya és az időjárás minden elképzelhető nehézséggel szembesítette a versenyzőket: 10 km, 1100 m szintkülönbség, hideg, eső, köd és hó.

A magyar sportoló triatlonistaként nem a sprintek embere, ezért szokásos taktikája szerint lassabban kezdett, és az emelkedők meredekké válásával kapcsolt egyre magasabb fokozatba - közben több, 2:20 órán belüli maratoni futót utasított maga mögé.

A versenyen közel 20 hölgy is célba ért, a győztes Lydia Wanjau fantasztikus 1 óra 12 perc alatt teljesítette a "hegymászófutást".