Remek futók Frankfurtban

Remek futók állnak majd rajthoz az október 25-én a Frankfurt Commerzbank Maratonon: 15 olyan férfi elit futó van, akik 2:09-en belüli idővel rendelkeznek a maratoni távon.

Frankfurtban a maraton idén 28. alkalommal lesz, a szervezők 13 ezer futó részvételére számítanak.

A címvédő Robert Kiprono Cheruiyot is visszatér a német városba: az ő egyéni csúcsa 2:07:21, ezt az időt első maratonján futotta. Szintén ott lesz a mezőnyben Benjamin Kiptoo, a Róma Maraton győztese (2:07:17) , Hóseás Rotich (2:07:24), Jason Mbote (2:07:37), Joseph Ngolepus (2: 07:57) és William Kiplagat (2:06:50) is. A korábbi háromszoros győztes Wilfred Kigen idén kihagyja a frankfurti versenyt, ott lesz viszont unokatestvére, Wilson Kigen, aki tavaly 2:08:16-tal második lett. A bécsi maraton győztese, Gilbert Kirwa, aki 2:08:21-es egyéni csúccsal rendelkezik, valamint az eritreai Yared Asmerom is fut majd a maratonon. Az európaiak legjobbja a 2:12:39-es futó, Günther Weidlinger.

A nőknél is igen erős mezőny ígérkezik: a kenyai Rose Cheruiyot (2:25:48) és Agnes Kiprop (2:26:22) is rajthoz áll jövő hétvégén.