3. BSI Balaton Szupermaraton - Így készülnek a tavalyi győztesek II. - Videóval!

"Úgy látom, dinamikus, gyorsan fejlődő ultramezőny van kialakulóban. A tavalyi győzelmemmel kétségkívül magasra tettem a lécet magammal szemben, de az erős mezőny miatt nem is áll szándékomban megugrani." Makai Viktória elsősorban hobbinak tekinti a futást. Idei célja jó kedvvel végigfutni a Balaton Szupermaratont. "Az élmezőnyben szeretnék lenni, dinamikus húzóemberként."

A 2009-es női győztes tavaly Monspart Sarolta edzésterve alapján készült. Idén úgy ütemezi az edzéseit, hogy minden héten legyen benne egy maraton, egyébként pedig "pihenő", illetve "közepes" és "erős" heteket tart. Utóbbiakon csak két pihenőnap van, a "lazább" héten három. Makai Viktória nagyobb részben földúton, puhább talajon készül.

Céljai között idén a Terep Százas, egy hat és tizenkét órás verseny, illetve kisebb, 5-10 kilométeres távok szerepelnek a "klasszikus" városi futóversenyek mellett.