Kékbe öltözött Szeged

Az esős idő ellenére is 4000-en vettek részt az 5. K&H olimpiai futónapon Szegeden, a sorozat idei utolsó eseményén.

Dunaújváros, Veszprém, Kecskemét és Kaposvár után Szeged is kékbe öltözött: 4000-en húzták magukra a K&H olimpiai futónap hivatalos pólóját. Pedig az időjárás nem kedvezett a futásnak. Kora reggel még "csak" hűvös és borult idő volt, később azonban eleredt az eső. Ennek ellenére folyamatosan jöttek a futók, iskolai csoportok a Dóm térre. Az érkezőket élő moldvai népzene fogadta, utána, nem sokkal a rajt előtt a belegítéssel mozgatták át izmaikat a futásra készülők.

A rajtot pontban 10 órakor Botka László szegedi polgármester lőtte el. A futók szemmel láthatóan nem törődtek különösebben a szomorú őszi idővel, mert sokan mosolyogva, integetve vágtak neki a 3,4 kilométeres távnak. A mezőnyt nordic walkingosok, görkorcsolyások és babakocsis indulók kísérték. A leghamarabb Szelepcsényi Zsolt ért célba, 10:19-es idővel nyerte a futónapot. A nök közül Biacsi Ilona 11:57-es eredménnyel lett az első.

Időközben elállt az eső, így a futók kicsit ázottan, de már száraz időben várakoztak az eredményhirdetésre és a sorsolásra. Mivel az 5. K&H olimpiai futónap a Szegedi Tudományegyetem karai közötti bajnokság is volt, egyetemi győzteseket is hirdettek. Végül a legtöbb diákot mozgósító iskolák díjazásával és ajándéksorsolással fejeződött be az esemény.

A BSI következő rendezvénye a szeptember 25-i Metropol Nemzetközi Reggeli Futás, majd a másnapi 25. SPAR Budapest Nemzetközi Maraton és Futófesztivál lesz.

1. Szelepcsényi Zsolt (Tömörkény István Gimnázium) 10:19

2. Selmeczy Roland (Titán TC) 10:44

3. Kapitány Zoltán 10:51

1. Biacsi Ilona (SZVSE) 11:57

2. Biacsi Bernadett (SZVSE) 11:58

3. Kiss Ágnes (SZVSE) 12:19