VII. Terep Százas, Köcski Réka villáminterjú

Május 12-én, szombaton reggel 8 órakor hetedik alkalommal rajtolt el a Terep Százas mezőnye. A már kultikussá vált verseny nehézsége nem csak a távban rejlik, az indulóknak 3261 méternyi szintet is bele kell szuszakolniuk a 17 órás szintidőbe. A 100,2 kilométert 76 férfi és 6 nő teljesítette szintidőn belül.

A Terep Ötvenes távja 51,8 km, 1754 m szinttel, amelyet 46 férfi és 18 nő teljesített szintidőn belül.

Célverseny volt a T50?
- Igen, az volt, tavaszra két célverseny maradt: T50 és Bükki Terepmaraton, az áprilisi Mátrabérc Trailről 3 hét betegség miatt lemondtam.

Készültél-e valamilyen speciális edzésformával? (tornaterem, erősítés, úszás, szauna, kizárólag terepfutás, gyorsítás,...)
Nem, a maraton óta még a komoly gyorsító edzések is elmaradtak, hol betegség, hol versenyek/fáradtság miatt. Volt viszont sok hosszú terepfutás, egy részük tempósan, edzőverseny jelleggel: Hanák Kolos teljesítménytúra, Mátrabérc Trail váltó.

A versenyt megelőző hónapban mik voltak a heti kilométer mennyiségek?
A verseny a 19. héten volt, a 15. héten 113 km, 4 terepfutással, több mint 3000 m szinttel (ez volt az utóbbi évek legkeményebb hete), a 16. héten 86 km, a 17-en 62 km, a versenyt megelőzően pedig 21 km (beteg voltam, megfáztam, 3 nap egyáltalán nem is futottam)

Összesítettben 3. helyen értél be, mit szólsz hozzá, hogy a férfi mezőnyt is gyakorlatilag végigverted?
Meglepett, mert érzésre sokkal rosszabbul ment az idei T50, mint a tavalyi. De szerencsére gyorsultam tavaly óta annyit, hogy ennek a "behalós" futásnak az ideje csak 36 mp-cel lett rosszabb a tavalyinál. A célban pedig kiderült, hogy a fiúk sem brillíroztak ebben a hőségben. Talán az lehetett a relatív jó teljesítményem kulcsa, hogy nagyon tartottam a melegtől (nagyon rosszul bírom fizikailag és fejben is), ezért nagyon készültem: jegelt frissítők, már a rajtban locsoltam magam, vizes szivacs a futótopomba, Mg+K+Ca+konyhasó extrán bekeverve a gélembe, de még így is görcsökkel küzdöttem a végére, mint a legtöbben.

Tavaly is nyerted ezt a távot. Jövőre jöhet a harmadik győzelem, vagy feljebb lépsz a Százasra?
Jövőre szerintem még nem futok 100-at, se T100-on, se máshol. Eddig még sosem futottam 5-6 óránál hosszabbat, először el kéne jutnom a 7-8 órás versenyek szintjére, s majd csak azután lehet gondolkozni a 10 óra felettieken. Nem hajt a tatár, 40 felett is lehet ultrákat futni, sőt akkor lehet igazán!

Idén már futottál egy nagyon jó maratont (2:58:30, Nápoly), amivel egyébként a magyar listán pillanatnyilag az előkelő harmadik helyen állsz. Idénre még mit tervezel?
Örülnék, ha sokkal hátrébb csúsznék ezzel az idővel, mert az a magyar női maratoni mezőny erősségét és a szakág sikerességét jelezné. Idei tervek: a Bükki Terepmaratont szeretném megnyerni, és kijutni a szeptemberi hosszútávú Hegyifutó VB-re. Ha ez sikerül, akkor a nyaram a VB-felkészülés jegyében fog telni, ha nem, akkor megpróbálok egy jó félmaratont futni végre ősszel.