Hétvégi triatlon eredmények

Texasi Ironman: Major József 4. lett

Major József a negyedik helyen ért célba a közel 2500 induló között a texasi triatlon Ironman-versenyen. A többszörös magyar bajnok hatalmas hátránnyal indult a kerékpározásnak - az úszás a gyenge száma -, de egyenletesen javuló teljesítménnyel egyre előrébb került.
A versenyt hatalmas csatában az amerikai Jordan Rapp nyerte honfitársa, Justin Daerr előtt, harmadik a svájci Mathias Willisau lett.
Csőke Balázs remek úszás és kerékpározás után az első öt között indult futni, de többször görcsöt kapott, végül a 20. helyen ért célba.

Triatlon Tour: Fecskovics és Fuchs nyert

A férfiaknál Fecskovics Attila, a nőknél pedig Fuchs Renáta nyerte a Triatlon Tour idei első állomásának egyéni sprinttávú (750 méter úszás, 20 km kerékpározás, 5 km futás) versenyét vasárnap Tiszaújvárosban.
A magyar szövetség tájékoztatása szerint a szombaton csapatban országos bajnoki címet szerzett Fecskovics 54:00 perccel, míg az ifjúsági korú Fuchs 1:03:33 órás eredménnyel lett első.

Csomor Erika 2. lett az ausztriai féltávú ironmanen

Csomor Erika másodikként zárta vasárnap az ausztriai St. Pöltenben rendezett féltávú Ironman triatlonversenyt.
A magyar sportolónak 4:24:09 órára volt szüksége az 1,9 km úszásból, 90 km kerékpározásból és 21,1 km futásból álló táv teljesítéséhez. Győzött a német Julia Gajer 4:23:15-tel.