Makau nyert, a világcsúcs nem sikerült Frankfurtban

Még az első helyért is keményen küzdenie kellett Patrick Makaunak vasárnap Frankfurtban, a világcsúcstól pedig végül két és fél perccel elmaradt. A nőknél a maratonon debütáló Meselech Melkamu új pályacsúccsal győzött.

Nem volt ideális futóidő hétvégén a Frankfurt Marathonon, a hőmérséklet alig emelkedett fagypont fölé. Az már az első 5 kilométer megtétele után (15:05, 2:07:15-es tempó) látszott, hogy a világcsúcs elérésére nincs sok esély, bár az iram innentől azért gyorsult (5 km-es részidők: 14:51, 14:47, 14:52). Féltávhoz az élboly 62:52-es idővel ért. Az első nagyobb iramváltás 30-35 km között jött, ekkor az etióp Deressa Chimsa állt az élre és pár másodperces előnyt is szerzett a többiekkel szemben, de Makau visszakapaszkodott rá és 40 km-nél már ő vezetett (1:59:33) néhány másodperccel. Végül Makau nyert 2:06:08-as idővel, Chimsa második lett 2:06:52-vel. Makau a verseny után azt nyilatkozta, nehéz volt számára a verseny, nem mozogtak jól a lábai, de örül, hogy a táv végére talált magában elég erőt a győzelemhez.

A nőknél a maratoni távon most debütáló etióp Meselech Melkamu nyert, megelőzve többek között a címvédő Mamitu Daskát (2:21:59) és a 2:20:30-as időre képes Bezunesh Bekelét. A 27 éves Melkamu 35 és 40 km között lépett el a többiektől és 2:21:01-es idővel, új pályacsúccsal győzött. Második lett a kenyai Georgina Rono (2:21:39), harmadik pedig Daska 2:23:52-vel.