Sikerek a plitvicei tavaknál

Festői szépségű nemzeti parkban rendezték meg az elmúlt vasárnap Horvátországban a 28. Plitvice maratont.
A leghosszabb táv mellett még 16 és 5 km közül választhattak a futók. Komoly szintkülönbséggel is meg kellett küzdeni, az első 7 km lejtett és majd 20 km-ig komoly emelkedőt kellet megfutni, de utána is végig hullámos volt a pálya vonalvezetése.

Az utolsó kilométer végig emelkedő volt, ami szintén kemény erőpróbát jelentett. A táj szépsége, a jó levegő és a megtett táv utáni érzés azonban mindenért kárpótolta az indulókat.

A versenyen népes magyar küldöttség vett részt - szép sikerekkel.
Maratonon a férfiaknál Nagy Tamás 2:31:24-gyel a második, Berecz Lajos 2:40:23-mal pedig a harmadik helyen végzett.
A hölgyek hasonló számában Merényi Tímea 2:55:46-tal állhatott fel a dobogó harmadik fokára.

16 kilométeren Bene Barna és Szabó Tünde nyerte a versenyt.