JUNIOR EB: NÉGY ÉREM, HÉT HELYEZÉS, CSÚCSOK RIETIBEN

Elismerésre méltó mérleggel, összesen 11 döntős helyezéssel utazhat haza a magyar junior atlétaválogatott Rietiből, a korcsoport Európa bajnokságáról.

A vasárnap délután Szikszai Róbert kiváló teljesítményével, a diszkoszvetésben elért első helyével kezdődött/64,75 m-1,75 kg.
A versenyszám hazai hagyományainak reményteljes folytatója három dobásával is győzött volna.

Az első szám után, a befejezőben is érdekeltek voltunk. A 4x400 méteres váltó döntőjében a Bartha Dávid, Rády Zoltán, Molnár Attila, Móricz Bálint összeállítású csapat 3:10,77 perces idővel, a rangos hatodik helyen végzett.

Összeségében a négy nap során atlétáink egy első/Szikszai Róbert, diszkosz – két második/ Pásztor Bence és Gyurátz Réka, kalapács – egy harmadik/ Banga Beatrix, kalapács dobogós helyezést szerzetek.

Negyedikként fejezte be versenyét Gerencsér Ádám/ magas – hatodikként Rivasz-Tóth Norbert/ gerely, Tóth Áron/ 10000 m és a 4x400 métres ffi váltó – nyolcadikként Kószás Krisztina/ 3000 m, Völgyi Helga/ kalapács és Rakovszky Tibor/ súlylökés.

A csúcsokat is hozó eredményes szereplés az érem- és a helyezés táblán az indulók első harmadát jelenti.