Magyar terepfutó sikerek Svájcban

Ismét magyar sikereknek örülhettek a terepfutás eseményeit követők, a svájci Irontrail elnevezésű terepfutó viadalon Wermescher Ildikó első helyezést ért el, míg Németh Csaba a dobogó harmadik fokára állhatott. A magyar különítmény tagja volt még Galanics Mariann aki kategóriájában lett dobogós, a női mezőnyben hetedik.

Csaba sokáig vezetett az embert próbáló 81kilométeres távon, ám később visszacsúszott a harmadik helyre és végül Ildikóval együtt ért célba. A 40-49 kategóriában második lett.

A Mammut cég által szponzorált versenyen négy távon indulhattak a résztvevők, az egészen extrém szintemelkedést és távot felvonultató 201km, 141km, 81km és 41km közül lehetett választani. A magyar csapat a 81km-es versenyben vett részt, amelyen több mint 5000méter szintemelkedés nehezítette a versenyzők dolgát.

Forrás: Edzésonline