A Spuri győri boltvezetője világbajnok!

Földingné Nagy Judit nyerte a félmaratont a Budapesten rendezett 6. Fedett pályás Veterán Atlétikai Világbajnokságon. Március 30-án, a vb utolsó napján rendezték a félmaratont, ahol nemcsak Judit remekelt. Simona Staicu is korosztályos világbajnok lett két számban is, illetve a női félmaratonon csapatban is aranyat nyertek, míg Judit korosztályában, Hornyák Zitával és Bakó Mónikával - aki a BSI új munkatársa - ezüstérmesek lettek.

Nagy Judit az utolsó pillanatban határozta el az indulást: - Úgy voltam vele, hogy ha már itthon van a vb, megfontolom, hogy indulok rajta - meséli Judit. - Nagyon óvatos voltam, kimentem előtte résztávozni, hogy mit tudok még, mert azt gondoltam, hogy csak akkor van értelme nevezni, ha esélyes van a dobogóra. Megnéztem, hogy 82-84 perces időkkel nyerik a korosztályomban a félmaratont. Négy percen belüli ezreken tudok még futni, így az utolsó pillanatban jelentkeztem.

Szerencsére, mert Judit végig vezetve nyert (1:22:40), bár ez korántsem volt olyan egyszerű, meglehetősen szoros volt végig a verseny. - Együtt indították az összes korosztályt, kb. félezer futót, csak a rajtszámokon látszott, hogy ki hol versenyez. A korosztályomban harmincan lehettünk, igyekeztem fiatalabbakkal tartani az iramot, egy 35-ös korosztályú spanyol lány adta a tempót az elején, és amikor gyorsított, egy háromfős férfibollyal próbáltam lépést tartani. A szurkolóim minden körben - egyébként öt és fél körös volt a verseny a Városligetben - jelezték, hogy hol tartok. Nagyon szorongatott a második helyezett belga lány, de jellemző volt, hogy nagyon szorosak voltak a befutóidők, egy percen belül voltunk a dobogósok.

Hasonlóan szoros volt az eggyel fiatalabb korosztályos sorrend is, az abszolút sorrendben is győző Juhász-Staicu Simonát (1:17:44) Merényi Tímea 15 másodperccel később követte a célban (1:17:59), ők egyébként Nagy Gyöngyivel a W40-es korcsoportban aranyat is nyertek, míg Nagy Juciékat csak az olasz lányok tudták legyőzni korcsoportjukban. - Fantasztikus volt az eredményhirdetésen hallgatni a magyar himnuszt, amit nekem - nekünk - játszottak! Nagy élmény volt, hogy a díjakat a nemzetközi szövetség részéről Giacomo Leona adta át, akit egyébként pályafutásomból ismertem - mellesleg öt évvel fiatalabb nálam, és pár éve visszavonult -, de nem mellesleg 2:07-es maratonfutó, az 1996-os New York City Maraton győztese!