Pályacsúcs dőlt a Prága Félmaratonon

Megkezdődött az utcai versenyek szezonja, az elmúlt hétvégén több európai város utcáit futók lepték el, köztük Prágát is. Az IAAF arany címkéjét birtokló Sportissimo Prága Félmaratonon Joyce Chepkiriu minden idők ötödik legjobb női félmaratoni idejével (hiteles pályán) nyerte a női versenyt és javított a pályacsúcson.

A kenyai Chepkirui 66 percen belüli időt tervezett, ám ez nem sikerült neki, de 1:06:19 eredménye így is bőven pályacsúcs és a vele járó 34 000 Euro sem ok a szomorkodásra. A második helyre honfitársa, Emily Chebet érkezett (1:08:28), a dobogó harmadik fokára az etióp Wude Ayalew állhatott (1:09:23).

A férfi győztes sem szomorkodhatott, a kenyai Peter Kirui erőfeszítését egy masszív egyéni csúcs koronázta, egyben az év eddigi hatodik legjobb időeredménye: 59:22. A második Mosinet Geremew (59:54) a harmadik Daniel Wanjiru (59:59) lett, mindhárman egyéni csúcsot futottak.