Terepfutás - verseny 7 völgyön át

Szeptember 6-án rajtolt a lengyelországi Krynica városából a Bieg 7 Dolin ultratávú terepfutóverseny, a mezőnyben három magyar futóval. Papp Gergő, Németh Csaba és Karlowits-Juhász Tamás természetesen nem jött haza érmek nélkül.

Hajnali 3 órakor rajtolt a terepultra 100 km-es távja majd 10 percre rá a 66 km-es mezőny is megkezdte a küzdelmet. A 66-os távon Papp Gergő képviselte hazánkat, a hosszabbon Karlowits-Juhász Tamás és az utóbbi két évben diadalmaskodó Németh Csaba álltak rajthoz.

A 66 kilométeres távon nagy csata zajlott a győztes pozícióért, de Papp Gergő nem hagyta magát és elsőként ért célba.

A 100 kilométeres versenyben Németh Csaba a második helyet szerezte meg, míg Karlowits-Juhász Tamás nyolcadikként érkezett a célba.

Az esemény az évenként megrendezett kétnapos futófesztivál része, ahol rövid gyerekversenyektől, félmaratonon és maratonon át a terepultrákig mindenféle távon versenyezhetnek az érdeklődők.

Forrás: Edzésonline