Kilian Jornet és Emelie Forsberg győztek a SkyrunnerŸ Ultra sorozatban

A megállíthatatlan Kilian Jornet (Salomon) megnyerte a The Rut 50K futamot Montanában, és ezzel együtt megszerezte a 2014 SkyrunnerŸ Ultra Series sorozatgyőzelmét is. A hétvégi esemény mellett megnyerte a Lone Peak Vertical KilometerŸ futamot is. Rövid vagy hosszú, gyors vagy technikás - Kilian minden terepen otthon van.

Csapattársa Emelie Forsberg nem könnyen szerezte meg a győzelmet, hiszen két kiemelkedő versenyző is szorosan a nyomában volt végig az egész távon - Kasie Enman a 2. helyen és Anna Frost a 3. helyen. Nagy csatában ugyan, de végül megszerezte a győzelmet és a sorozat győzelmet is.

Emelie ideje 6:32:42 volt a célban, Kasie szorosan 6:35:05 a nyomában, majd Anna 6:49:25 idővel a végére kicsit lemaradva.

A férfiaknál az előrejelzések szerint Sage Canaday (Hoka One One) vezetett az elején a könnyebben futható szakaszokon. Kilian 30 km körül előzte meg, ahol a pálya kezdett extrémmé válni. A pálya második sziklás felén Kilian növelte előnyét 5:09:33 idővel ért célba, Sage követte, ideje 5:20:27. Manuel Merillas (Mammut), egy fiatal spanyol futó érkezett a 3. helyre (5:29:20). A brit Tom Owens (Salomon) a 4., az amerikai Paul Hamilton (The North Face) - a tavalyi győztes - az 5. helyen érkeztek a célba.

A "The Rut 50K" az első Ultra Series döntő, amelyet az USA-ban rendeztek, nem kisebb nevek segítségével, mint a világklasszis ultrafutók Mike Foote és Mike Wolfe. Az 50 km táv 6,080 m szintemelkedést tartalmaz, legmagasabb pontja pedig a 3,403 m Lone Peak csúcs.

Kiegészítő esemény a Lone Peak Vertical KilometerŸ volt, ahol 1,000 m szintemelkedést kellett 4.6 km távon teljesíteni.

Mike Foote így figyelmeztette a versenyzőket: "Ez egy igazi hegyi terep, kérlek Titeket kellő tisztelettel kezeljétek!"

Kilian a távot 46:12 alatt teljesítette nyomában Rickey Gates-szel, aki 10 mp-cel maradt le. A bronzérmet a japán Toru Miyahara szerezte meg, ideje 50:28.

A hölgyeknél az olasz Stephanie Jimenez érkezett elsőként a célba 1:02:13 idővel, az amerikai Michela Adrian 1:06:03 idővel a 2., és Nicole Hunt, 1:06:27 idővel a 3.