105 évesen 20.27 alatt futotta a 60 métert az Eb-n

A 105 esztendős Stanislaw Kowalski nyerte meg a 100 éven felüliek 60 méteres síkfutását a Torunban zajló veterán fedett pályás atlétikai Európa-bajnokságon. A lengyel úriember 20.27 másodperces idővel ért célba, de ez is elég volt a győzelemhez, mivel ebben a kategóriában ő nevezett egyedül.

Szerdán 18 órakor rendezték meg a toruni veterán atlétikai Eb-n az M95 és az M100 kategória összevont döntőjét. Összesen ketten álltak rajthoz. A mindössze 95 éves brit Charles Eugster jóval hamarabb (14.56 másodperc alatt) ért célba, mint Stanislaw Kowalski (20.27 mp), így a 95 éven felüliek versenyét ő nyerte meg, de a 100 éven felülieknél a 105 esztendős lengyel sportoló zsebelte be az aranyérmet.

Kowalski nevezett még a 200 méteres síkfutásra (egyéni legjobbja 100 éven felüliként 1:23.16 perc), a súlylökésre (5.75 m) és a diszkoszvetésre (13.60) is.