Sárváron küzdöttek a magyar ultrafutók a hétvégén

A sárvári 6/12/24 órás futóverseny egyben a 24 órás ultrafutó országos bajnokság, valamint az OptiVita Ultrafutókupa 2. állomása is volt. 100 km után a 24 órás versenyen is Makai Viktória lett a női bajnok.

A futók a Nádasdy-vár melletti várkörön, egy 1030.73 méter hosszú aszfaltos, hitelesített körpályán teljesítették a 6, 12 és a 24 órás futást. A legnagyobb figyelem a 24 órás versenyt övezte, amely egyben országos bajnokság is volt. A nőknél az idei 100 kilométeres országos bajnok, Makai Viktória (a képen) lett a győztes 201.89 kilométeres teljesítménnyel Bálint Éva és Evetovics-Balla Hajnalka előtt.

A férfiaknál az idei 12 órás országos bajnok gyűjtötte be a 24 órás bajnoki címet: Belej-Fekete Bálint 235.61 kilométert futott, a második helyet Csécsei Zoltán, míg a harmadik helyet Máthé Zoltán szerezte meg.

A 12 órás számban Maráz Zsuzsanna és Sipos Csaba győzött, míg a 6 órás versenyt Adorján Csilla és Szőnyi Ferenc nyerte meg.