Dobogós magyar helyezések a Hegyifutó VK-sorozat nyitányán

A WMRA Hegyifutó Világkupa első állomásán, a szlovéniai Zeleznikiben rendkívül erős mezőnyben, szép magyar sikerek születtek Merényi Tímea és Szabó Sándor révén.

A dobogóesélyesként számon tartott Merényi Tímea a második helyen végzett, a férfiak versenyében Szabó Sándor az értékes negyedik helyet szerezte meg. Sági József a Masters 40 korosztályban a harmadik legjobb volt.

A versenyen – amely a szlovének részére válogató volt a Hegyifutó Európa Bajnokságra - 16 magyar induló vett részt. A versenyen a nőknek 7,3 km-t kellett teljesíteni, 872 méter szintemelkedéssel; a férfiaknak 11,1 km, 1170 méteres szintemelkedéssel volt a versenytáv. A győzelmet nőknél a szlovén Krkoc Lucija, a férfiaknál a skót Anrew Douglas szerezte meg.

A következő állomás a jövő heti francia verseny, a Montee Grand Ballon lesz, ahol hasonló nehézségű pályát kell teljesíteni, és amelyre meghívást kapott Merényi Tímea és Szabó Sándor is.