Spuri Balaton Szupermaraton - 2. nap - kitart a hideg

A 11. Spuri Balaton Szupermaraton második napján a szél és a szintemelkedés nehezítette leginkább a teljesítést. A futóknak a Fonyód és Szigliget közti, 52,9 km-es távolságot kellett legyőzniük. A mezőnyt sem a metsző, északi szél, sem a hegyi befutó nem törte meg.

A csapatok Balatonmáriafürdőnél és Keszthelynél, vagyis 16,1 és 31,7 km-nél adták át egymásnak a stafétát.

Az esemény második napján - mondhatni - a papírforma érvényesült, vagyis a péntek az ismétléseké, az időeredményeket illetően sok változás, nagy átrendeződés - kevés kivétellel - nincs a mezőnyben. Az élboly tehát továbbra is az élen halad, több egyéni futó és váltócsapat is őrzi tegnap megszerzett helyét.

Az abszolút elsőséget, csakúgy, mint tegnap, a Coca-Cola villámgyors váltója szerezte meg. A fiúk 3:18:27 alatt futottak át Fonyódról Szigligetre. mögöttük, akárcsak az első napon, a Balaton Pool Baka Boys végzett 3:31:39-os idővel. A férficsapatok harmadik helyén pedig a LEAN TEAM-Resultator ért célba.

A női csapatok között valamivel később megint a Szilvás süti és a Tündérek volt a leggyorsabb, rajtuk sem fogott ki a szigligeti befutó, 3:57:44 alatt célba értek a lányok.

Az egyéni mezőnyben Steib Péter ma is maga mögött hagyta a mezőnyt, 3:40:40 kellett neki ahhoz, hogy átérjen futva Fonyódról Szigligetre. Az összetett versenyben is vezető címvédőt a második nap a tegnapi harmadik, Bódis Tamás követte a célban, Bódis Tamás 3:54:12 alatt ért célba, Pintér Tibor pedig 3:56:44-gyel lett a verseny második napján a leggyorsabb egyéni induló.

A női egyéni tókerülő futók között ma is Cseke Lilla volt a leggyorsabb 4:24:52-es idővel, mögötte Tóth Éva (4:33:23) és Sebestyén Tímea (4:43:26) végzett. Az összetett abszolút versenyben a lányok aktuális sorrendje megegyezik a maival.

Az egyéni és a páros futók, valamint a csapatok korosztályos versenyének részletes, napi és összetett eredményei a bszm.futanet.hu oldalon böngészhetők.

A nap kiemelkedő versenyszáma Magyarország egyik legszebb félmaratoni versenye volt. Az Öböl Félmaraton 737 indulója Keszthelyről futott Szigligetre, közben pedig páratlan panorámában volt része.

A Spuri Balaton Szupermaraton második, pénteki napján is lehetőség volt egyetlen napra bekapcsolódni a versenybe. A Maraton+ mai 35 indulója szintén 52,9 km-t tett meg.