Dublin helyett Encsen futott Kálovics Anikó

Kálovics Anikó szombat délután még bízott, hogy el tud repülni az ír fővárosba, azonban az ő gépét is törölték, a már elhíresült izlandi vulkán miatt. Ezért az utolsó pillanatban döntöttünk, hogy 10 kilométer helyet a félmaraton országos bajnokságra, a Hernád környékére látogatunk.

Kevéssel a rajt után látszott, hogy Anikónak az iramát senki sem vállalja fel, ezért a versenyből kemény edzésre váltott. Öt kilométerenkénti váltogatás lett a feladata, amiben azért nem kellett teljesen kifutnia magát. A jövő hétvégi Londoni Maraton nyulazásra takarékoskodik az energiájával, ahol kemény, 1:11 körüli tempót kértek tőle a szervezők. Anikó ezzel a győzelemmel már a második OB győzelmét gyűjtötte be a Zalaszám-ZAC színeiben ebben az évben.

Forrás: Zsódér Zsolt