Első indoor maraton Ausztriában

A közelmúltban több maratoni versenyszervezőnek gyűlt meg a baja a táv pontos kimérésével, előbb a Macau Maraton útvonala lett közel 3kilométerrel hosszabb, majd a Reboboth Beach Maraton körülbelül negyed mérfölddel, most pedig egy osztrák versenyen futottak kevesebbet a kelleténél. Muhari Gábor (mtraining) harmadik lett, 2:29:12-vel.

A Runnersworld osztrák olvasója, Brian Schmidt hívta fel az újság figyelmét rá, hogy a Bécsben idén első alkalommal megrendezett fedettpályás maraton mintegy 1,8km-rel rövidebb volt.

A versenyt Bécs legnagyobb konferenciaközpontjában a Messe Wien-ben tartották és úgy hirdették, mint egyéni csúcsdöntésre ideális, sík, szélvédett pálya. Egyéni csúcsokból nem volt hiány, mind a 176 résztvevő meglepően jó időt futott. Már a negyedmaraton után kezdtek szárnyra kapni a feltételezések, miszerint túl rövid volt a pálya, de a szervezők ezt tagadták. Később elismerték, hogy biztonsági okokból történt változtatások miatt talán 10-15 méterrel tényleg rövidebb lehetett.

Végül persze kiderült, hogy a 16 körös verseny minden köre 110méterrel volt rövidebb. A szervezők - miután észlelték a hiba mértékét - az esemény honlapján azt írták, tanultak az esetből és biztosítják a futókat, hogy a következő évben pontosan kimért, IAAF/AIMS hitelesített pálya lesz.

Forrás: Edzésonline