Földingné Nagy Judit bronzérmes a 100 kilométeres EB-n

Földingné Nagy Judit bronzérmet szerzett a 100 kilométeres ultrafutó Európa-bajnokságon vasárnap az olaszországi Seregnóban.
A magyar csapat tájékoztatása szerint a maratoni távon országos csúcstartó Földingné a több mint 20 ország versenyzőit felvonultató Eb-mezőnyben 7:43:55 óra alatt teljesítette a távot. Az Eb-vel együtt bonyolították le a világbajnokságot is, itt a hatodik helyen zárt.

Muhari Gábor 45 km körül kiállt, sokat kivett belőle a rövid időn belüli két hatórás verseny, amelyek közül a veszprémit világcsúccsal zárta április 1-jén.
Steib Péter 60 km után kezdett lassulni (ott még négypercen belül volt) 50 kilométernél 3:17:59, 60 kilométernél 3:57:46 volt a részideje.
Földingné Nagy Judit 4:30-cal óvatosan kezdett: 20 kilométernél 1:31.09, 30 kilométernél 2:16:11, 40 kilométernél 3:01:32, 45 kilométernél 3:23:53 volt a részidőeredménye.