Futók hada Veszprém utcáin

Ezerkétszázan öltötték magukra a K&H olimpiai futónapok veszprémi állomásán a kék eseménypólót, és teljesítették a városban kijelölt távot. A résztvevők idén ötödik alkalommal futhattak a királynék városában a K&H olimpiai futónap keretében. Most új helyszín adott otthont a futóeseménynek, a résztvevők a VEDAC pálya előtti parkolóból vágtak neki a 3 kilométeres távnak.

Az elmúlt napok szeszélyes időjárása kegyeibe fogadta a futókat, hiszen csapadékmentes, napos-felhős időben, 20 fokban futottak. A résztvevők között családok, iskolások, sőt nagymamák és nagypapák is voltak.

A mezőny közös bemelegítéssel kezdett, majd 11 órakor Péter Attila pisztolylövésére startoltak el a futók. A veszprémi utcákon kijelölt távot leggyorsabban a VEDAC futója, Búcsú Dénes teljesítette, aki alig több mint 9 perc alatt ért végig a pályán. A második helyért hatalmas csata zajlott, végül Fonyó Sándor egy hajszállal előzte meg Maleczki Alfrédot.

A nőknél szintén VEDAC győzelem született: Badis Anissa nyerte a futamot Tobak Tamara és Valler Tímea előtt. A győztesek után még majdnem 25 percen át érkeztek folyamatosan célba a résztvevők, akiket a célfrissítés után az eredményhirdetés, illetve ajándéksorsolás zárt.

A BSI következő eseménye a 17. K&H olimpiai maraton váltó lesz Budapesten május 16-án.