Gebre sorozatban negyedszer nyert Berlinben

Az etióp világcsúcstartó Haile Gebreselassie azt nyilatkozta, hogy a 2012-es londoni olimpián aranyérmet szeretne nyerni maratoni távon.

"Két tervem van, megjavítani a világcsúcsot, és olimpiai bajnoki címet nyerni Londonban." A 36 esztendős futó a pekingi olimpiát kihagyta a légszennyezettség miatt, és az augusztusi vb-n sem vett részt, mert a mostani berlini maratonra készült, melyet meg is nyert sorozatban negyedik alkalommal.

Az első 30 kilométeren Gebre világcsúcs részidőt ment, de az iramdiktáló nyúl kiállása után erőteljesen lassult, végül 2:06:08-kor futott át a Brandenburgi Kapu alatt. "Nem volt sajnos ideális az időjárás, az utolsó 10 kilométeren nagyon meleg volt."

A férfiaknál második helyen a kenyai Francis Kiprop végzett 2:07:03-mal, míg harmadiknak az etióp Negari Therfa érkezett. A hölgyek versenyét az etióp Atsede Besuye nyerte 2:24:47-tel.

Forrás: Usatoday