Gebreselassie győzött Dubaiban, de most sem döntött világcsúcsot

Haile Gebrselassie nyerte a Dubai maratont, azonban három perccel elmaradt saját világcsúcsától, így nem vihette haza a szervezők által felajánlott egymillió dollárt.

A 36 éves etióp bajnok két óra alatt hat perc kilenc másodperc alatt fejezte be a 42,2 kilométeres versenyt. A kenyai Chala Dechase Beyene lett a második 2:06:33-mal, míg az etióp Eshetu Wendimu Tsige a harmadik helyen végzett 2:06:46-tal.

A női versenyt is az etiópok uralták, Mamitu Daska Molisa nyert 2:24:18-cal, Aberu Kebede Shewave lett a második (2:24:26-), a kenyai Helena Loshanvang Kirop a harmadik (2:24:54).

Gebrselassie még 2008-ban a Berlin maratonon futotta a világcsúcsot, az érvényben lévő 2:03:59-et.

Gebre a verseny után ezt nyilatkozta: "Megfájdult a hátam, emiatt nem aludtam túl jól. Maga a verseny csodálatos volt, elégedett vagyok a győzelemmel. Különleges versenyen vagyok túl, az idő ugyan kicsit meleg volt, de összességében jól éreztem magam."

Gebre győzelmével 250000 dollárt keresett.

Forrás: Dubai Marathon